Trwa ładowanie...
d4cap0h

Walter Hill

Najnowsze informacje
2.7
(3 głosy)
Oceń:
d4cap0h

Amerykański reżyser. Reżyserował, produkował i pisał scenariusze do najbardziej udanych filmów przygodowych, akcji, science fiction i westernów. Wśród jego dokonań znajdują się: "48 godzin", "The Warriors", "Hard Times", "Southern Comfort", "Trespass", "Johnny Handsome", "Streets of Fire" oraz "Last Man Standing".

Walter Wesley Hill urodził się 10 stycznia 1942 roku w Long Beach w Stanach Zjednoczonych. Wychowywał się w południowej Kalifornii. Jako dziecko miał astmę i z tego powodu nie mógł chodzić do szkoły. Spędzał dużo czasu rozmarzając, czytając komiksy i słuchając słuchowiska radiowe. Studiował historię na Uniwersytecie w Michigan.

Hill zaczął swoją karierę w programie szkoleniowym Amerykańskiej Gildii Reżyserów, który ukończył pracą jako II asystent reżysera w filmie Sprawa Thomasa Crowna z 1968 roku. Zanim zajął się reżyserią, najpierw pisał scenariusze. Szybko wyrobił sobie markę, dzięki takim dziełom, jak "Hickey and Boggs" oraz pierwszą wersję filmu "The Getaway", w reżyserii Sama Peckinpah i z udziałem Steve'a McQueena i Ali MacGraw.

Od czasu swego debiutu reżyserskiego w 1975 - "Hard Times", z Charlesem Bronsonem i Jamesem Coburnem w rolach głównych - w oparciu o jego własny scenariusz, Hill stał się jednym z najpłodniejszych i najbardziej kontrowersyjnych amerykańskich filmowców.

Wśród wyróżnień jakie otrzymał Hill, znajdują się: nagroda dla Najlepszego Reżysera od Cowboy Hall of Fame, Nagrodę Złotej Ostrogi za trylogię westernową ("The Long Riders", "Wild Bill" oraz "Geronimo: An American Legend"), nagroda dla Najlepszego Reżysera podczas festiwali filmowe Cognac w kategorii Filmy Detektywistyczne i Thrillery ("48 Godzin"), nagroda Cable ACE dla Najlepszego Reżysera za "Deadline" i nagroda Saturn za najlepszy film Science Fiction. ours ), and was honored with a Cable ACE Award as Best Director for "Deadline".

Hill był producentem wykonawczym (wraz z Davidem Gilerem, Richardem Donnerem, Joelem Silverem i Robertem Zemeckisem) "Opowieści z krypty" dla HBO. W dziedzinie produkcji, do swoich osiągnięć może zaliczyć serię "Obcych" (wraz z Gordonem Carrollem i Davidem Gilerem).

W 1986 roku Walter Hill poślubił Hildy Gottlieb. Mają dwie córki, Joannę i Mirandę.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cap0h
d4cap0h
d4cap0h