Trwa ładowanie...

"Warsaw by Night": Roma Gąsiorowska o filmie [WIDEO]

Share
"Warsaw by Night": Roma Gąsiorowska o filmie [WIDEO]Źródło: Facebook
d2zf3if

*"Warsaw by Night" (reż. Natalia Koryncka-Gruz) to opowieść o kobietach w wielkim mieście, które łączy jedno pragnienie: przeżycia prawdziwej miłości. Współczesne lejdis chcą więcej, kochają mocniej i żyją intensywniej niż mężczyźni wokół nich. W filmie występuje plejada polskich gwiazd: Iza Kuna, Joanna Kulig, Agata Kulesza, Stanisława Celińska oraz Roma Gąsiorowska. Partnerują im Łukasz Simlat, Leszek Lichota i Marian Dziędziel.*

O czym jest "Warsaw by Night"?

Oto cztery kobiety, które mają własne zdanie na temat miłości i związków z mężczyznami. Iga (Iza Kuna), mężatka, która żyje w udanym związku z artystą (Leszek Lichota), wciąż głodna jest intensywnych doznań. Poszukiwania doprowadzą ją do spotkania ze skrajnie różnymi odcieniami miłości, których doświadczają współczesna femme fatale (Joanna Kulig) oraz kobieta zdradzana (Agata Kulesza). Radykalnej odmiany potrzebuje też atrakcyjna trzydziestolatka Maja (Roma Gąsiorowska). Szuka mężczyzny, który wywróci jej świat do góry nogami. Taką miłość odnalazła być może Renata (Marta Mazurek), poznająca miasto u boku Konrada (Józef Pawłowski). Wszystkim bohaterkom towarzyszy kipiąca emocjami, nastrojowa Warszawa, która w jedną noc może zmienić całe ich życie. Film wejdzie na ekrany kin 6 lutego 2015 roku, tydzień przed weekendem walentynkowym.

Reżyserka o swoim filmie

Wszyscy bohaterowie szukają bliskości, zrozumienia. Każdy z nich kogoś udaje, a jednocześnie zdobywa samoświadomość, częstokroć gorzką.

d2zf3if

– Mimo fizycznej obecności bliskich, bohaterki prześladuje poczucie samotności, męczy je pytanie, czym jest miłość, namiętność, wierność. Dlatego pod wpływem impulsu decydują się na eksperyment. I chociaż każda z postaci przez cały czas kogoś gra, to nieuchronnie zbliża się do prawdy o sobie samej –mówiła Natalia Koryncka-Gruz, reżyserka i producentka filmu.

– Podobało mi się, jak ujęła to Roma Gąsiorowska: to film o kondycji współczesnego człowieka. Opowiadamy historie czterech kobiet w różnym wieku, a łączy je to, że wszystkie bohaterki są uwięzione przez jakąś emocję, jakąś tęsknotę, niespełnienie. I w ciągu jednej nocy oswabadzają się z tego uwięzienia, przez to, że eksperymentują, prowokują, zakładają maski. Ten film to także rzecz o przemijaniu; na różnych etapach życia człowiek poszukuje nieustannie bliskości, miłości. Poszukiwania te różnią się w przypadku poszczególnych bohaterek. W końcu jednak sprowadzają się do tego samego, do pewnej kruchości relacji z drugim człowiekiem. Mówi to nasza najmłodsza bohaterka – że właściwie, czy jesteśmy z kimś krótko czy długo, chodzi o to, żeby być z tym kimś naprawdę, a czas jest drugorzędny- dodała reżyserka.

Film wejdzie na ekrany 6 lutego 2015 roku.

d2zf3if
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zf3if
d2zf3if