Trwa ładowanie...
14-10-2016 11:41

Warszawa w filmie: gdzie stały słynna budka z piwem i dźwig z „Nie lubię poniedziałku”? [WIDEO]

Warszawa jest prawdziwą filmową stolicą Polski. Tutaj kręcono zdjęcia do większości polskich filmów nie tylko w PRL-u, ale także w latach 90. Ten trend się wciąż utrzymuje. Razem z Jerzym S. Majewskim, varsavianistą i autorem przewodnika „Spacerownik. Warszawa w filmie” odwiedziliśmy najsłynniejsze stołeczne lokacje filmowe.

d2ytfn5
d2ytfn5

Po raz pierwszy osiedle zlokalizowane przy ulicy Pańskiej pojawia się w filmie „Nie lubię poniedziałku”. To właśnie tam rozegrały się dwie przezabawne sceny. Pierwsza, w której robotnicy przed rozpoczęciem pracy odwiedzają słynną budkę z piwem. Bardzo charakterystyczny, okrągły sklepik stał na rogu ulicy Pańskiej i Żelaznej.

Druga scena to oczywiście ta z udziałem budowlańca (Czesław Lasota). Robotnik po całonocnej pracy zasypia na prefabrykacie, który zostaje podniesiony do góry przez dźwig (w roli dźwigowego Wacław Kowalski)
. Kiedy nieszczęśnik budzi się, przerażony stwierdza, że znajduje się kilkadziesiąt metrów nad ziemią.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d2ytfn5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ytfn5

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj