Trwa ładowanie...
08-10-2009 12:04

Warszawski Festiwal Filmowy za pasem

Warszawski Festiwal Filmowy za pasem
d2ly4xn
d2ly4xn

Jubileuszowy 25.Warszawski Festiwal Filmowy już niedługo. Do jutra potrwa przedsprzedaż biletów, z której korzystają kinomani z góry wiedzący jakie filmy chcą zobaczyć. Niektórzy przyjeżdżają nawet spoza Warszawy.

Od rana w piątek zaczynają się pokazy filmów w stołecznych kinach: Kinoteka, Kultura i Multikino Złote Tarasy.- To filmy dla ludzi - z pewnością nie nużące nadmiarem eksperymentów formalnych, dające przyjemność oglądającemu, ale zawsze na wysokim poziomie artystycznym- zapewnia szef imprezy Stefan Laudyn.

Podczas jubileuszowego 25. Warszawskiego Festiwalu Filmowego zaprezentowanych zostanie 150 pełnometrażowych i 100 krótkometrażowych filmów z 57 krajów świata. Imprezę otworzą filmy animowane Izy Plucińskiej pod tytułem "Esterhazy" oraz Tarika Saleha "Metropia".

W 25. rocznicę działalności Warszawski Festiwal Filmowy decyzją Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Producentów Filmowych dołączył do ekskluzywnej grupy 12 najważniejszych światowych festiwali. Polska impreza jest teraz w gronie festiwali w Cannes, Wenecji, Locarno, San Sebastian, Berlinie czy Karlowych Warach.

Warszawski Festiwal to nie tylko projekcje filmów, ale także spotkanie z reżyserami pokazów konkursowych. Podczas festiwalu filmy będą walczyły o nagrody - Warsaw Grand Prix, Nagrodę Jury, nagrodę "Wolny Duch". Będzie też konkurs na najlepszy dokument i film krótkometrażowy.

d2ly4xn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ly4xn