Trwa ładowanie...
20-01-2000 01:00

Wielkie filmy, drobne pomyłki

Wielkie filmy, drobne pomyłki
d5tvs6w
d5tvs6w

Wielcy reżyserzy rzadko w swych filmach popełniają błędy, ale i oni nie są w stanie ustrzec się pomyłek. A oto kilka co ciekawszych przykładów.
Tytułowy bohater filmu "Forrest Gump" (Tom Hanks)
, stojąc nad grobem swej ukochanej twierdzi, że zmarła ona w sobotę rano. Zaś na grobie widzimy datę śmierci - 22 marca 1982 roku. Zgodnie z kalendarzem, dzień ten ewidentnie jest poniedziałkiem.
Podobnych błędów nie ustrzegł się James Cameron w słynnym "Titaniku". Jak wiadomo, statek zatonął w 1912 roku. Tymczasem w filmie Camerona, nie dość że pokładowa orkiestra gra utwór "Eternal Father Strong to Save", który powstał dopiero w roku 1915, to na dodatek na statku możemy zobaczyć obraz Claude'a Moneta, który to obraz słynny francuski impresjonista skończył... w 1923 roku.
Z kolei w bardzo znanej scenie pościgu z filmu "Bullit" z 1968 roku, Steve McQueen goni samochód, z którego kół po drodze odpadają trzy felgi. Kiedy w końcu samochód ten rozbija się, w powietrze wylatują... kolejne trzy felgi. Czyżby McQueen gonił sześciokołowy samochód?
I wreszcie "Braveheart - Waleczne serce". Zgodnie z kalendarzem William Wallace (Mel Gibson)
nigdy nie miał szansy spotkać francuskiej księżniczki Izabeli (Sophie Marceau), bowiem jego egzekucja odbyła się w 1305 roku, czyli na trzy lata przed jej przybyciem do Anglii. A herb króla Anglii - róża, która widnieje na pierścieniu jednego z egzekutorów Williama - w rzeczywistości powstał w tej formie dopiero dwa stulecia później. Nie mówiąc już o tym, że dorosły William świetnie rzucał kamieniami prawą ręką, podczas gdy William-dziecko jest mańkutem.

d5tvs6w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5tvs6w

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj