Trwa ładowanie...

Wielkie gwiazdy na festiwalu Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2016

Wielkie gwiazdy na festiwalu Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2016Źródło: getty
d3hiaf6
d3hiaf6

Za nami półmetek 9. edycji najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane, a przed nami jeszcze cały sierpień i moc filmowych atrakcji w Sopocie, Zakopanem i Giżycku.

Znakomity repertuar, pełen gwiazd filmowych, zgromadził w lipcu przed ekranami naszych festiwalowych kin letnich już ponad 50 000 widzów. Największą frekwencją cieszyły się seanse filmów: „Szybcy i wściekli 7”, „Ted 2” oraz komedia „Za jakie grzechy, dobry Boże”. Pokazy filmowe na Molo w Sopocie oraz na Krupówkach w Zakopanem odbywają się codziennie wieczorem do końca sierpnia, natomiast w Giżycku seanse organizowane są w każdą środę i czwartek w ramach festiwalowych cyklów: „Z Orange i mega hitem“ i „Made in Poland“. To tutaj, przy urokliwej Ekomarinie, filmy można oglądać również prosto z zacumowanych jachtów. Ścieżki dźwiękowe z prezentowanych filmów żeglarze mogą usłyszeć z odbiorników radiowych na dedykowanej im częstotliwości 89,1 Mhz.

Tegoroczna edycja festiwalu Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane upływa w towarzystwie gwiazd, które licznie przybywają na spotkania z widzami. Festiwal w Zakopanem otworzyła niepowtarzalna Katarzyna Figura, która wspólnie z Antonim Królikowskim - utalentowanym aktorem młodego pokolenia, zainaugurowała również pierwsze projekcje w Giżycku. Zjawiskowy duet aktorski: Olga Bołądź i Piotr Głowacki poprowadził na sopockim molo galę wręczenia Diamentowego Klapsa Filmowego - nagrody przyznawanej aktorce lub aktorowi za osobowość, wnoszącą do kina wiele emocji i pozytywnej energii. W tym roku to wyjątkowe wyróżnienie otrzymała niesamowita Alicja Bachleda-Curuś - polska aktorka, która od lat zachwyca urodą i talentem międzynarodową publiczność. Trofeum wręczył jej, jak zawsze szarmancki, Artur Żmijewski - zeszłoroczny laureat festiwalowej nagrody.

Gwiazdy pojawiły się również w kawiarni festiwalowej w Sopocie, gdzie w ramach czwartkowego cyklu „Gotowanie z Gwiazdami” znany kucharz Tomasz Jakubiak przygotowywał swoje ulubione potrawy razem z zaproszonymi gośćmi. Festiwalową Kuchnię WFM odwiedzili: Katarzyna Glinka, Antek Królikowski, kapitan Roman Paszke oraz raper i pasjonat kuchni Vienio. Każdy mógł spróbować kulinarnych popisów naszych gości, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie albo uzyskać wymarzone autografy gwiazd.

d3hiaf6

Przed nami sierpień a w nim kolejne spotkania z gwiazdami polskiego kina. Już 4 i 11 sierpnia w ramach czwartkowego cyklu „Made in Poland” kawiarnię festiwalową na Molo w Sopocie odwiedzą aktorzy i twórcy prezentowanych na festiwalu filmów „Panie Dulskie” i „Chemia”.

Wstęp na wszystkie projekcje i atrakcje festiwalu jest bezpłatny. W Sopocie obowiązuje bilet wstępu na Molo. Więcej na www.orangekinoletnie.wp.pl

Na festiwal po raz dziewiąty zaprasza Orange.

d3hiaf6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hiaf6