Trwa ładowanie...
d3ks2o9

Wieża. Jasny dzień

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d3ks2o9
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"Wieża. Jasny dzień" to debiut reżyserki Jagody Szelc, który zdobył wiele nagród na festiwalach filmowych. W thrillerze psychologicznym wystąpili Anna Krotoska, Małgorzata Szczerbowska, Rafał Kwietniewski oraz Rafał Cieluch.

Wieża. Jasny dzień – opis fabuły

Akcja thrillera psychologicznego "Wieża. Jasny dzień" rozpoczyna się kilka dni przed I Komunią Świętą Niny, adoptowanej córki Muli i Michała, którzy żyją w pięknym domu w Bieszczadach. Mieszka z nimi również schorowana matka Muli. Na komunię Niny przyjeżdża niewidziana od 6 lat siostra Muli, Kaja, która jest biologiczną matką dziewczynki. Kobieta wprowadza zamęt w poukładane życie Muli nie wierzącej w dobre zamiary siostry. Kaja ma jednak swój plan, który zamierza zrealizować.

Oglądając film "Wieża. Jasny dzień", warto nastawić się na niezwykle trudny seans, ale jednocześnie satysfakcjonujący.

Wieża. Jasny dzień – ciekawostki

  • Jagoda Szelc za reżyserię filmu "Wieża. Jasny dzień" otrzymała trzy nagrody na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni: za debiut roku lub drugi film, za scenariusz oraz nagrodę Onetu „Odkrycie Festiwalu”. Reżyserka dostała również wyróżnienie za najlepszy scenariusz na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film. Jagoda Szelc została także nagrodzona Filmowym Paszportem Polityki. Film "Wieża. Jasny dzień" otrzymał wyróżnienia na takich festiwalach jak: Festiwal Filmu Polskiego „FilmPolska” w Berlinie, Mammoth Lakes Film Festival oraz Festiwal „KinoPolska” w Paryżu. Małgorzata Szczerbowska za rolę Kai otrzymała Złotego Szczeniaka na Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa we Wrocławiu;
  • Zdjęcia do filmu "Wieża. Jasny dzień" rozpoczęły się w maju 2016 roku. Były kręcone w Kotlinie Kłodzkiej.
Wieża. Jasny dzień
Tytuł oryginalny

Wieża. Jasny dzień

Gatunek

Dramat, Thriller

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

18.09.2017

Data polskiej premiery

23.03.2018

Czas trwania

106 min.

Reżyser
Scenarzysta
Operator
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ks2o9
d3ks2o9
d3ks2o9