Najlepsze filmy godne obejrzenia 2018
11.09.2018 | aktual.: 08.01.2019 21:50
"Ciche miejsce" to jeden z najlepszych filmów godnych polecenia 2018 roku, a zarazem jeden z najciekawszych horrorów ostatnich lat!
Trudno wobec tego filmu przejść obojętnie, a na pewno nie głośno! Film "Ciche miejsce" wymaga od widza pełnego skupienia. Najlepiej go oglądać w nocy ze słuchawkami na uszach – wtedy efekty będą niesamowite.
Sam koncept produkcji jest bardzo ciekawy. Na ekranie prawie przez cały czas jest cicho. Bohaterowie boją się tajemniczych istot, które są wyczulone na dźwięki. Jeśli ktoś głośniej wypuści powietrze z ust, przypadkiem stłucze talerz lub uruchomi zabawkę – zginie. To nie są warunki do urodzenia dziecka, jednak w takiej sytuacji znalazła się rodzina, którą oglądamy na ekranie. Jak sobie poradzą?
Horror "Ciche miejsce" zdecydowanie polecamy! Szczególnie osobom, które lubią ciekawe rozwiązania i nowe spojrzenie na gatunek, które zmusza aktorów do wykazania się wyjątkowymi zdolnościami.
Fokstrot (Foxtrot)
A teraz przedstawiamy wam jeden z najczęściej nagradzanych filmów 2017 roku.
"Fokstrot" to niezwykły film, który powstał dzięki współpracy Izraela, Francji i Niemiec. Rodzice będą musieli się pogodzić z faktem, że ich syn zginął na służbie. A może jednak przeżył? Rodzice nie uwierzą, dopóki nie zobaczą ciała. Jednak reżyser przenosi widza na posterunek, gdzie czterech młodych żołnierzy sprawdza przejeżdżające ciężarówki, a czasem przepuszcza samotne wielbłądy, które próbują przejść przez bramkę. Czy młody chłopak musiał zginąć? Jak do tego doszło?
Dramat "Fokstrot" przedstawia całe spektrum emocji, które towarzyszą rodzicom. Produkcję można również potraktować jako alegorię dotyczącą wojny.
Śmierć Stalina (The death of Stalin)
Nakręcenie tego filmu z pewnością wymagało od twórców niemało odwagi, a także dystansu do opisywanych wydarzeń.
Tytułowa "Śmierć Stalina" to dopiero początek komediodramatu Armando Iannucciego. Walka o władzę na Kremlu przypomina widowisko na arenie rzymskiej. Chaos, układy, śmierć – podczas tego seansu można się spodziewać niemal wszystkiego. Bardzo ciekawe jest odwzorowanie postaci, w tym Gieorgija Żukowa, którego odegrał w filmie Jason Isaacs. Niezawodny (jak zawsze) jest Steve Buscemi jako Nikita Chruszczow.
"Śmierć Stalina" to obowiązkowa propozycja na liście najlepszych filmów 2018 roku. A jakie są wrażenia po seansie, jeśli już widzieliście ten film?
Zemsta (Revenge)
Nas "Zemsta" zachwyciła. Mamy nadzieję, że wam również się spodoba.
Film "Zemsta" zaczyna się niewinnie. Do domku na pustkowiu przyjeżdża Richard ze swoją kochanką Jen. Dziewczyna wzbudza zainteresowanie nagle przybyłych do posiadłości przyjaciół Richarda, Stana i Dimitra. Nie zaspojlerumy wam niczego, jeśli zdradzimy, że mężczyźni zabijają Jen (przynajmniej tak im się początkowo wydaje). Dlaczego musieli to zrobić? Jak odegra się na nich blondwłosa dziewczyna?
Seans "Zemsty" przypomina "Planet Terror" Roberta Rodrigueza, ale ma w sobie również mnóstwo onirycznego klimatu znanego z filmów Davida Lyncha.
Jeśli lubicie krwawe kino, "Zemsta" będzie idealnym wyborem. Widzowie o słabych nerwach częściej będą zasłaniali oczy niż patrzyli na ekran – a tam dzieje się naprawdę dużo!
Disaster artist
Znacie film "The room" i aktora/reżysera/scenarzystę Tommy'ego Wiseau? Jeśli nie, poznacie jego postać bliżej dzięki Jamesowi Franco, który postanowił zrobić o nim film biograficzny.
Dramat "The room" można określić dwoma antagonistycznymi kwestiami – film kultowy, a zarazem "Obywatel Kane" wśród najgorszych filmów. Wszystko w tym obrazie podlega dyskusji od montażu po scenariusz do gry aktorskiej. James Franco postanowił pokazać kulisy powstawania "The room" w komediodramacie biograficznym "Disaster artist". Nie tylko wyreżyserował film, ale również wcielił się w Tommy'ego Wiseau, który pojawia się na samym końcu filmu ze swoim przyjacielem Gregiem Sestero.
Jeśli chcielibyście wiedzieć, jak nie kręcić filmu, "Disaster artist" będzie idealnym wyborem, a poza tym... „Oh, hi Mark!”.
Wyspa psów (Isle of dogs)
Czekaliście na najnowszą produkcję Wesa Andersona?
"Wyspa psów" to kolejna animacja w dorobku Wesa Andersona, której akcja rozgrywa się w Japonii przyszłości. Wszystkie psy zostają zesłane na wyspę śmieci, ponieważ mogą zarażać ludzi tajemniczą chorobą.
12-letni Atari bardzo tęskni za swoim czworonogiem Ciapkiem. Ukradzionym samolotem dociera na wyspę. Jego towarzyszami podróży w poszukiwaniach ulubieńca zostaje pięć samców alfa: Król, Wódz, Szef, Książę i Rex. Uda im się odnaleźć zaginionego psa?
Leave no trace
Debra Granik powraca z kolejnym dramatem.
Cierpiący na zespół stresu pourazowego Will mieszka ze swoją dorastającą córką Tom w parku. Zauważeni przez biegającego mężczyznę trafiają do ośrodka socjalnego. Próba przystosowania się do nowych warunków nie kończy się najlepiej dla Willa, który nie potrafi poradzić sobie wśród ludzi. Jak jednak zareaguje Tom? Czy będzie chciała wrócić z ojcem do parku? A może wybierze inną drogę?
Dramat "Leave no trace" nie pozostawi was obojętnymi. Ciekawe spojrzenie na bohaterów niekiedy przypomina poprzedni film Debry Granik "Do szpiku kości" (2010), a także komediodramat Matta Rossa "Captain Fantastic" (2016).
Hereditary. Dziedzictwo
"Hereditary. Dziedzictwo" uznawany jest przez krytyków za jeden z najlepszych horrorów 2018 roku. Czy film naprawdę jest aż tak dobry?
Życie czteroosobowej rodziny zmienia się, kiedy umiera matka Annie. Kobiety nie były sobie bliskie, jednak Annie na swój sposób przeżywa śmierć matki, którą opiekowała się pod koniec życia. Mąż Annie, Steve oraz syn Peter, nie wydają się przejęci. Smutna jest jedynie Charlie, młodsza córka Annie i Steve'a.
Tylko tyle możemy napisać, jeśli nie chcemy zepsuć seansu z duchami, który garściami czerpie z różnych horrorów. Podczas oglądania filmu o demonach możemy spodziewać się dziwnych stukotów, mlaskania językiem czy niebezpiecznych przedmiotów.
Czy film "Hereditary. Dziedzictwo" jest dla wszystkich? Nie, ale warto na ten film zwrócić uwagę nawet ze względu na grę aktorską Toni Collette.
Mission: Impossible – Fallout
Dlaczego w rankingu najlepszych filmów godnych polecenia 2018 roku pojawia się "Mission: Impossible – Fallout"?
Spośród wielu filmów akcji, które weszły do kin w 2018 roku, postanowiliśmy dać szansę Tomowi Cruise'owi. Doceniamy jego poświęcenie do roli agenta Ethana Hunta, a także samą produkcję, która trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. Czy zadanie, które tym razem otrzymał, powiedzie się?
"Mission: Impossible – Fallout" to świetna rozrywka na wieczór w gronie znajomych.
Źle się dzieje w El Royale (Bad times at the El Royale)
"Źle się dzieje w El Royale" to jeden z najciekawszych filmów 2018 roku, który zaskakuje widza nie tylko świetną grą aktorską, ale również fabułą, która wciąga od pierwszych minut.
Tytułowy El Royale to nazwa hotelu położonego na granicy dwóch stanów, Kalifornii i Newady. Lata świetności ma już za sobą, kiedy przyjeżdżają do niego cztery z pozoru niewinne postaci. Każdy gość ma jednak coś na sumieniu. Coś, co może zagrozić pozostałym bohaterom.
"Źle się dzieje w El Royale" to niezwykle ciekawy film, który miesza ze sobą różne gatunki: thrillera, dramatu, dreszczowca, filmu akcji i czarnej komedii.
Spider-man uniwersum (Spider-Man: Into the Spider-Verse)
"Spider-man Uniwersum" zebrał liczne pozytywne recenzje od krytyków i widzów na całym świecie. My również jesteśmy na tak, a wy? Podobał wam się film, za którego produkcję odpowiada Sony?
"Spider-man Uniwersum" to animowany film, którego głównym bohaterem jest nastoletni Miles Morales. Chłopak posiada moce czyniące go następcą Spider-mana. Razem z przyjaciółmi również obdarzonymi niezwykłymi umiejętnościami będzie musiał obronić miasto przed niebezpiecznym złoczyńcą. Czy uda mu się to zrobić? Czy oA może wybierzecie seans klimatycznej Suspirii z Dakotą Johnson, Tildą Swinton, Mią Goth i Chloe Grace Moretz w rolach głównych?każe się godny nosić kostium Spider-mana?
"Spider-man Uniwersum" to ciekawa historia, na której nie będą dobrze się bawić wyłącznie dzieci. Starsi widzowie również będą zadowoleni z seansu.
Suspiria
A może wybierzecie seans klimatycznej "Suspirii" z Dakotą Johnson, Tildą Swinton, Mią Goth i Chloe Grace Moretz w rolach głównych?
Utalentowana tancerka Susie Bannion przyjeżdża prosto z Ameryki do berlińskiej szkoły tańca – jednej z najlepszych na świecie. Dziewczyna wpada jednak w tajemniczy wir. Z niewiadomych przyczyn ze szkoły znikają tancerki. Susie postanawia rozwiązać tę zagadkę. Na drodze staje jej apodyktyczna dyrektorka Madame Blanc.
Relacje na osi Dakota Johnson-Tilda Swinton świetnie wybrzmiewają, co może okazać się dodatkowym atutem dla osób, które jeszcze nie przekonały się do "Suspirii" z 2018 roku.
Zwierzęta (Tiere)
Osoby zmartwione tym, że w zestawieniu najlepszych filmów godnych obejrzenia 2018 nie pojawił się żaden polski film, nie powinny narzekać. Przed nami dwie ciekawe propozycje. Pierwszą są "Zwierzęta".
"Zwierzęta" to koprodukcja polsko-austriacko-szwajcarska wyreżyserowana przez Grega Zglińskiego. To mroczne kino, w których linearna fabuła została zastąpiona onirycznymi scenami, w których widać wpływ takich wielkich nazwisk jak David Lynch czy Roman Polański.
Głównymi bohaterami są Anna i Nick, którzy w drodze do letniskowego domu, potrącają owcę. Od tego momentu świat przestaje być jednoznaczny, a widzowie pewni czegokolwiek...
Wieża. Jasny dzień
"Wieża. Jasny dzień" to polski film godny obejrzenia z 2018 roku będący debiutem reżyserskim Jagody Szelc. Czy was również uwiódł klimat tego obrazu?
I Komunia Święta Niny to świetny pretekst do spotkania dwóch dawno niewidzianych sióstr, Muli i Kai. Mula z mężem Michałem wychowuje córkę Kai, Ninę. Choć kobieta zaprosiła siostrę na przyjęcie, nie jest pewna, czy Kaja nie zechce odebrać jej ukochanego dziecka. Wraz ze zbliżającym się uroczystym dniem, nad wielkim domem w Bieszczadach, zaczynają zbierać się chmury, których nie rozwieje lekki podmuch wiatru.. Co się stanie w dniu święta Niny?
"Wieża. Jasny dzień" to nieoczywiste kino, które z pewnością znajdzie fanów wśród kinomaniaków.