Trwa ładowanie...
d237zvb
d237zvb

Witajcie w Marwen

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Witajcie w Marwen" to film Roberta Zemeckisa ze Stevem Carellem Youtube.com - stopklatki

"Witajcie w Marwen" to zainspirowana filmem dokumentalnym "Marwencol" (2010) opowieść o człowieku, który próbował poradzić sobie z traumą, budując własny świat. Film wyreżyserował mag kina, Robert Zemeckis. W głównej roli został obsadzony Steve Carell.

Witajcie w Marwen – opis fabuły

Głównym bohaterem dramatu "Witajcie w Marwen" jest Mark Hogancamp, który został zaatakowany przez nieznanych przestępców. Wskutek poniesionych obrażeń stracił pamięć. Nikt się nie spodziewał, że poradzi sobie z traumą, jednak Mark, łącząc fragmenty poprzedniego i obecnego życia, stworzył niezwykłą makietę miasteczka Marwen. Tam mógł być odważnym herosem. Kolejne elementy makiety i przeżywane historie sprawiają, że Mark ma coraz więcej siły, by zmierzyć się z przestępcami, którzy zostali schwytani. Mężczyzna będzie musiał stawić im czoła.

Film biograficzny "Witajcie w Marwen" pokazuje, że wyobraźnia jest potężną siłą.

Witajcie w Marwen – ciekawostki

  • Reżyserem filmu "Witajcie w Marwen" jest Robert Zemeckis, który stanął za kamerą takich ważnych dla świata kina produkcji jak: "Powrót do przyszłości" (1985), "Ze śmiercią jej do twarzy" (1992), "Forrest Gump" (1994), "Kontakt" (1997), "Cast away – poza światem" (2000) czy "The walk. Sięgając chmur" (2015);
  • "Witajcie w Marwen" to pierwszy film Roberta Zemeckisa zrealizowany w studiu Universal od czasu nakręcenia "Ze śmiercią jej do twarzy" w 1992 roku;
  • Roboczy tytuły "Witajcie w Marwen" to "The women in Marwen";
  • Zdjęcia do filmu "Witajcie w Marwen" rozpoczęły się w sierpniu 2017 roku w Vancouver. Zakończyły się 19 października 2017 roku.

Zobacz też: Najlepsze filmy na faktach 2018

Witajcie w Marwen
Tytuł oryginalny

Welcome to Marwen

Gatunek

Dramat, Biograficzny

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

21.12.2018

Data polskiej premiery

11.01.2019

Czas trwania

116 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

Share
d237zvb
d237zvb
d237zvb
d237zvb