Trwa ładowanie...
d2ybgae

Władca Paryża

Najnowsze informacje
3.0
(1 głos)
Oceń:
"Władca Paryża" to francuski film przygodowy w reżyserii Jean-François Richeta. Produkcja opowiada historię François Vidocqa, złodzieja i awanturnika, który ucieka z więzienia o zaostrzonym rygorze. Mężczyzna ukrywa się pod przykrywką handlarza tkanin, jednak kryminalna przeszłość znów daje o sobie znać. Ostatecznie wstępuje on do miejscowej policji, jednak to dopiero początek jego krętej, życiowej drogi. W obrazie wystąpili między innymi Vincent Cassel, Patrick Chesnais, August Diehl i Olga Kurylenko.
d2ybgae
1
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

Władca Paryża – opis fabuły

Fabuła filmu "Władca Paryża" opowiada historię François Vidocqa, złodzieja i awanturnika wiodącego niezwykle burzliwe życie. Pewnego dnia mężczyzna ucieka z więzienia o zaostrzonym rygorze i ukrywa się pod przykrywką handlarza tkanin. Z początku wszystko idzie zgodnie z planem, jednak wkrótce kryminalna przeszłość Vidocqa zaczyna go doganiać. Mężczyzna postanawia wejść w układ z miejscową policją, z pomocą której podejmuje się wyzwania oczyszczenia paryskich ulic ze złodziei i morderców. Jest na tyle przekonujący w swej roli, że udaje mu się zdjąć z siebie wszelkie podejrzenia. Wkrótce zostaje szefem francuskiej policji i dostrzega zło czające się na najwyższych szczeblach władzy. Jakie tajemnice odkryje Vidocq i jak potoczą się jego dalsze losy?

Władca Paryża – obsada, bohaterowie

Głównym bohaterem filmu "Władca Paryża" jest François Vidocq, w którego rolę wcielił się Vincent Cassel. Oprócz niego w produkcji zobaczymy takie postacie jak Henry, Nathanaël czy Maillard, których odegrali odpowiednio Patrick Chesnais, August Diehl oraz Denis Lavant. W obrazie wystąpiło również wiele postaci drugo- i trzecioplanowych, których zagrali chociażby Jean-François Richet i Vladimir Ostermann. W obsadzie filmu "Władca Paryża" pojawili się również między innymi:

  • Olga Kurylenko jako Baronowa
  • Freya Mavor jako Annette
  • Denis Ménochet jako Dubillard
  • James Thiérrée jako Książę
  • Jérôme Pouly jako Courtaud
  • Fabrice Luchini jako Fouché

Władca Paryża – scenariusz, reżyseria

Reżyserem filmu "Władca Paryża" jest Jean-François Richet, który stworzył w przeszłości takie produkcje jak "Atak na posterunek", "Wróg publiczny numer jeden" czy "Dziedzictwo krwi". Scenariusz do obrazu stworzył natomiast Éric Besnard, który współtworzył filmy "Babylon A.D.", "Ca$h - Pojedynek oszustów" i "Cudowny smak faworków". Zdjęcia do filmu "Władca Paryża" tworzył Manuel Dacosse, a za produkcję odpowiedzialni byli Eric Altmayer i Nicolas Altmayer. Muzyka z filmu "Władca Paryża" powstała z inicjatywy Marco Beltramiego i Marcusa Trumppa. Pierwszy z wymienionych ma duże doświadczenie w tworzeniu melodii do głośnych produkcji kinowych.

Władca Paryża – premiera

Premiera filmu "Władca Paryża" miała miejsce 3 listopada 2018 roku podczas Festiwalu Filmowego w Arras. W grudniu tego samego roku obraz trafił na duży ekran we Francji, Belgii, Szwajcarii, Słowenii oraz na Węgrzech. Polska premiera filmu "Władca Paryża" odbyła się 4 stycznia 2019 roku. W późniejszym czasie produkcja ukazała się również cyfrowo i na nośnikach fizycznych. Premiera filmu "Władca Paryża" na DVD i Blu-ray została zaplanowana na 5 czerwca 2019 roku. Zwiastun filmu "Władca Paryża" trafił do sieci 28 września 2018 roku, czyli na kilkanaście tygodni przed swoim kinowym debiutem.

Władca Paryża
Tytuł oryginalny

L'Empereur de Paris

Gatunek

Przygodowy

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

03.11.2018

Data polskiej premiery

04.01.2019

Czas trwania

110 min.

Reżyser
Muzyka
Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ybgae
d2ybgae
d2ybgae