Trwa ładowanie...
27-10-2009 01:33

Woody Allen odnalazł nową muzę?

Woody Allen odnalazł nową muzę?
d390x23
d390x23

*Woody Allen wyjawił tytuł najnowszego dzieła. Obraz, który powstaje w Londynie poznamy jako "You Will Meet A Tall Dark Stranger". W produkcji występują Antonio Banderas, Josh Brolin, Anthony Hopkins, Naomi Watts, Gemma Jones, Lucy Punch oraz Freida Pinto. Oficjalnie, fabuła nie jest znana. Efekty powinniśmy poznać w przyszłym roku. * Jedyne czego udało nam się dowiedzieć o najnowszym filmie Allena to tylko strzępki informacji o samej historii - ekskluzywna call-girl wywołuje skandal wśród rządowej elity. Zapowiada się bardzo interesująco i komicznie.

Wielkim zaskoczeniem w najnowszej produkcji Woodego Allena jest obecność Freidy Pinto. Nowojorski reżyser właśnie zatrudnił aktorkę z Bombaju, jednak jak na razie nie wiadomo, jaka rola przypadnie jej w udziale.
Pinto do niedawna nie miała żadnego doświadczenia aktorskiego. Dopiero po ukończeniu zdjęć do "Slumdoga" dziewczyna zaczęła pobierać lekcje u Barry'ego Johna, wybitnego aktora i reżysera teatralnego.

Ukochany przez Nowojorczyków reżyser, znany jest ze swych upodobań do pięknych i młodych kobiet. Allen niejednokrotnie w swoich najlepszych okresach twórczych, czerpał inspirację ze swoich ulubionych aktorek, którym nadawał status Muzy.

Muza nr 1 – Diane Keaton
Dla nas świat już nigdy nie będzie taki sam, od kiedy pojawiła się na nim Anny Hall. Aktorka za tą wybitną kreację została uhonorowana Oscarem. Razem z Diane Keaton, swoją partnerką, a później przyjaciółką i jedną z nielicznych osób, od których jest w stanie przyjąć krytykę, Allen zaadoptował na ekran własną sztukę "Zagraj to jeszcze raz, Sam". Współpracowali również przy kolejnych filmach Allena: ‘Śpioch’, ‘Miłość i śmierć’, ‘Manhattan’, ‘Wnętrza’

d390x23

Muza nr 2 – Mia Farrow
Lata 80. przyniosły związek Allena z kolejną kobietą - aktorką Mią Farrow. Była ona studnią bez dna dla wyobraźni Woodego Allena. Do czasu rozstania obsadzał ją we wszystkich swoich filmach: ‘Seks nocy letnie’, ‘Zelig’, ‘Purpurowa róża z Kairu’, ‘Hannah i jej siostry’, ‘Ta druga kobieta’. Po raz ostatni para wspólnie pracowała nad filmem "Mężowie i żony". Jego premiera odbyła się w atmosferze skandalu. Szeroko komentowany przez media romans Allena z adoptowaną córką Farrow, Soon-Yi Previn (później ją poślubił), doprowadził do ostatecznego rozejścia pary.

Muza nr 3 - Scarlet Johnson
Aktorka nie opuszczała swojego reżysera od dnia kiedy się spotkali w 2004 roku, na planie „Wszystko gra”. Od tamtej pory była obowiązkowym składnikiem allenowskiej filmografii poza filmem ‘Sen Kasandry’. Podobno w tamtym okresie ich wzajemny kalendarz zawodowy się wykluczał.

Ostatnio pisaliśmy, że Allen był pod wielkim wrażeniem Carli Bruni. Woody Allen zdradził francuskiej prasie, iż do swojego najnowszego projektu chciałby zatrudnić żonę francuskiego prezydenta, modelkę i aktorkę. "Ma charyzmę i doświadczenie aktorskie, więc nie jest nieznana dla widzów" - tłumaczy reżyser. "Mógłbym ją wykorzystać na wiele sposobów. W chwili obecnej nie mam jednak scenariusza odpowiedniego dla niej". Reżyser zamierza swój kolejny projekt zrealizować w Paryżu, latem 2010 roku.

A teraz przyszedł czas na równie piękną jak poprzedniczki i młodą Freidę Pinto. Czyżby Allen poszukiwał nowej muzy?

Najnowszy film Allena "Jakby nie było", spodziewany jest w polskich kinach w kwietniu 2010 roku. Nieznana jest data premiery obecnie kręconego filmu "You Will Meet A Tall Dark Stranger".

d390x23
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d390x23