Trwa ładowanie...

Woody Allen robi przerwę od reżyserowania filmów. Po raz pierwszy od 1981 roku.

Woody Allen, 82-letni reżyser jest jednym z najbardziej pracowitych twórców. Allen od lat realizuje przynajmniej jeden film rocznie. W tym roku jednak robi sobie przerwę.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Woody Allen robi przerwę od reżyserowania filmów. Po raz pierwszy od 1981 roku.Źródło: Getty Images
d255grl

Woody Allen to jeden z najbardziej twórczych reżyserów świata. 82-letni reżyser od 1981 roku realizuje przynajmniej jeden film rocznie. Niestety zdaje się, że jego filmowa dobra passa zbliża się do końca.

Woody Allen po raz pierwszy od 35 lat robi sobie przerwę w robieniu filmów. Powodem jest ruch #metoo.

Niestety zdaje się, że dobra passa Woody’ego Allena dobiega końca. Reżyser po raz pierwszy od lat ma problem ze znalezieniem finansowania swojego nowego projektu.

Niedawne kontrowersje związane z ruchem #metoo w Hollywood oraz oskarżenia o molestowanie seksualne pod adresem Harveya Weinsteina odbiły się echem również na reputacji Woody’ego Allena. Producenci z Hollywood określają reżysera jako „toksycznego” i czekają aż skandale wokół jego osoby ucichną. Chociaż Timothee Chalamet, Rebecca Hall i Griffin Newman przekazali swoje gaże aktorskie z ostatniego filmu Allena „A Rainy Day in New York” organizacjom charytatywnym pomagającym ofiarom przemocy seksualnej – to mimo wszystko film ma problemy żeby trafić na ekrany kin.

d255grl

„A Rainy Day in New York” film Woody’ego Allena ma niepewną przyszłość.

Najnowszy film „A Rainy Day in New York” – komedia romantyczna z Timothee Chalametem w roli głównej, chociaż jest już nakręcony - to ma problemy z trafieniem na ekrany kin. Powstał w wyniku umowy Allena z Amazon Studios na kilka tytułów, ale jego dystrybucja nadal jest niepewna. Dystrybutorzy i agenci sprzedaży nie są już tak zainteresowani najnowszymi produkcjami reżysera jak kilka lat temu – niestety wyniki oglądalności ostatnich filmów Woody’ego Allena nie były najlepsze, a filmy nie zarobiły zbyt wiele.

„Woody uwielbia pracować. Nigdy nie bierze wakacji. Ale w tym roku będzie miał wolny czas, dopóki nie znajdzie inwestora” powiedział serwisowi Six jeden z producentów.

Na skutek ostatnich oskarżeń pod adresem Woody’ego Allena o molestowanie swojej przybranej córki Dylan Farrow niektórzy aktorzy zapowiedzieli, że już nigdy nie będą pracowali z reżyserem. Takie oświadczenie wydali: Greta Gerwig, Michael Caine i Ellen Page – nie chcą więcej pracować z Allenem.

"A Rainy Day in New York"

Premiera filmu „A Rainy Day in New York” jest wstępnie zapowiedziana na koniec 2018 roku. Mimo wszystko krążą pogłoski o przesunięciu daty premiery. Na 2019 rok reżyser nie planuje realizacji kolejnego filmu.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d255grl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d255grl