Trwa ładowanie...
d2lm9wd

Wrong

Najnowsze informacje
3.1
(17 głosów)
Oceń:
Share
d2lm9wd

„Wrong” to amerykańska, surrealistyczna komedia w reżyserii francuskiego twórcy Quentina Dupieux, znanego wielbicielom muzyki elektro jako Mr. Oizo. Film debiutował w 2012 roku w konkursie festiwalu w Sundance, wzbudzając entuzjazm publiczności i krytyki. Scenariusz napisał Quentin Dupieux, muzykę skomponował Tahiti Boy, zaś za produkcję odpowiadają Charles-Marie Anthonioz, Gregory Bernard oraz Nicolas Lhermitte.

W trakcie trwania festiwalu w Sundance o filmie „Wrong” pisano, że to najbardziej szalony i jednocześnie najśmieszniejszy film festiwalu. A wszystko zaczyna się, gdy Dolph Springer budzi się i stwierdza, że nigdzie nie ma miłości jego życia – psa Paula. Poszukiwania zawiodą bohatera na zupełnie pokręcone i złe ścieżki.

W filmie „Wrong” w rolach głównych zagrali: Jack Plotnick jako Dolph Springer, Éric Judor – Victor, Alexis Dziena – Emma, Steve Little - detektyw Ronnie, William Fichtner - mistrz Chang, Regan Burns – Mike, Arden Myrin – Gabrielle, Maile Flanagan – Phar, Gary Valentine – EMT.

Wrong
Tytuł oryginalny

Wrong

Gatunek

dramat, komedia

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

03.08.2012

Czas trwania

94 min.

Obsada
d2lm9wd

Podziel się opinią

Share
d2lm9wd
d2lm9wd
d2lm9wd
d2lm9wd