Trwa ładowanie...
d4tk4f4
d4tk4f4

Wrong - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Wrong” to amerykańska, surrealistyczna komedia w reżyserii francuskiego twórcy Quentina Dupieux, znanego wielbicielom muzyki elektro jako Mr. Oizo. Film debiutował w 2012 roku w konkursie festiwalu w Sundance, wzbudzając entuzjazm publiczności i krytyki. Scenariusz napisał Quentin Dupieux, muzykę skomponował Tahiti Boy, zaś za produkcję odpowiadają Charles-Marie Anthonioz, Gregory Bernard oraz Nicolas Lhermitte.

W trakcie trwania festiwalu w Sundance o filmie „Wrong” pisano, że to najbardziej szalony i jednocześnie najśmieszniejszy film festiwalu. A wszystko zaczyna się, gdy Dolph Springer budzi się i stwierdza, że nigdzie nie ma miłości jego życia – psa Paula. Poszukiwania zawiodą bohatera na zupełnie pokręcone i złe ścieżki.

W filmie „Wrong” w rolach głównych zagrali: Jack Plotnick jako Dolph Springer, Éric Judor – Victor, Alexis Dziena – Emma, Steve Little - detektyw Ronnie, William Fichtner - mistrz Chang, Regan Burns – Mike, Arden Myrin – Gabrielle, Maile Flanagan – Phar, Gary Valentine – EMT.

d4tk4f4
Tytuł oryginalny

Wrong

Gatunek

dramat, komedia

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

03.08.2012

Czas trwania

94 min.

Obsada

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

d4tk4f4
d4tk4f4
d4tk4f4