Trwa ładowanie...
dnvk9eg

Wyleczeni

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
1
dnvk9eg
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"Wyleczeni" to ciekawy miks filmu o zombie z dramatem. W tej produkcji przedstawiono świat stopniowo stający na nogi po epidemii wirusa zmieniającego ludzi w krwiożercze bestie. W "Wyleczonych" wystąpili Ellen Page i Sam Keeley.

Wyleczeni – zarys fabuły

Akcja "Wyleczonych" rozgrywa się w Irlandii, która stopniowo przywracana jest do stanu sprzed dramatycznych wydarzeniach wywołanych przez infekcję zmieniającą ludzi w zombie. Pandemię udało się zatrzymać, a dotknięci chorobą, którzy przeżyli do czasu wynalezienia leku, zostali wyleczeni. Jednym z wyleczonych jest Senan (Sam Keeley), który usiłuje wrócić do dawnego życia. Mężczyzna wprowadza się do swojej bratowej, Abbie (Ellen Page), jednak rehabilitacja byłych zombie w oczach społeczeństwa okazuje się trudniejsza, niż można by przypuszczać.

Wyleczeni – ciekawostki

  • Większość typowych produkcji z gatunku horrorów o zombie skupia się na elementach akcji i walki o przetrwanie. "Wyleczeni" to jedna z nielicznych filmowych propozycji poruszająca problemy społeczne, które mogłyby się pojawić już po apokalipsie zombie. Osoby zainteresowane motywami takimi jak powrót wyleczonych zombie do życia w społeczeństwie mogą sięgnąć również po brytyjski serial "In The Flesh" (2013–2014).
  • Za reżyserię i scenariusz "Wyleczonych" odpowiada David Freyne znany głównie jako twórca filmów krótkometrażowych, np. "Człowiek spod 301" (2008), "Passing" (2010) i "The First Wave" (2014).
  • Niektóre sceny z filmu "Wyleczeni" nakręcono w dawnym więzieniu Crumlin Road Gaol w Belfaście, które powstało w epoce wiktoriańskiej.
Wyleczeni
Tytuł oryginalny

The Cured

Gatunek

horror, dramat, science-fiction

Kraj produkcji

Irlandia

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

09.09.2017

Data polskiej premiery

17.07.2018

Czas trwania

95 min.

Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnvk9eg
dnvk9eg
dnvk9eg