Trwa ładowanie...
d3dedaa

Ellen Page

Najnowsze informacje
4.7
(189 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Halifax, Kanada

Filmografia:
d3dedaa

Jedna z najlepiej zapowiadających się aktorek młodego pokolenia. Ma dopiero 21 lat, a na swoim koncie udział w kilkunastu produkcjach, krytyków filmowych u swoich stóp i nominację do Oscara.

Ellen Philpotts-Page urodziła się 21 lutego 1987 roku w Halifax w Kanadzie jako córka Dennisa Page'a, grafika oraz nauczycielki, Marthy Phillpotts. Od najmłodszych lat marzyła, by zostać aktorką, więc rodzice posłali ją do Neptune Theater School. Aktorka uczęszczała do 3 różnych liceów, by w końcu ukończyć Shambhala School w Halifax.

Pierwszy raz pojawiła się w telewizji w telewizyjnym show "Pit Pony", za które dostała nominację do nagrody Gemini za najlepszy występ telewizyjny.

Ellen zdobyła statuetkę dla najlepszej aktorki na The Atlantic Film Festival, zdobyła także kolejną nominację za udział w Wilby Wonderful. Za występ w serialu telewizyjnym, "ReGenesis", Ellen otrzymała statuetkę Gemini za najlepszy występ telewizyjny.

Po nakręceniu filmu "Marion Bridge" (2002) zdała sobie sprawę, że aktorstwo to zawód, który chce uprawiać przez resztę swojego życia.

Zagrała Kitty Pride w "X-Menie: The last stand" (2006). Na planie "X-Mena" musiała mieć przedłużone włosy, w związku ze zmianą fryzury na planie filmu "Mouth to mouth", gdzie musiała ogolić się na łyso. Do dziś przyjaźni się z Benem Fosterem, z którym spotkała się na planie "X-Mena"

W 2005 roku wcieliła się w postać demonicznej Hayley Stark w filmie "Pułapka", gdzie partnerowała Patrickowi Wilsonowi.

W 2007 w filmie "Juno" stworzyła niezapomnianą kreację ciężarnej Juno MacGuff, za którą została nominowana do Oscara za najlepszą rolę kobiecą.

Ellen postrzega siebie jako skrajną feministkę i stara się obalić mit stereotypowego, seksistowskiego myślenia o nastoletnich dziewczynach.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dedaa
d3dedaa
d3dedaa