Trwa ładowanie...
d1n0isl

Z dalekiego kraju

Najnowsze informacje
4.8
(132 głosy)
Oceń:
1
d1n0isl

Niekonwencjonalna biograficzna opowieść o Karolu Wojtyle, jednym z najwybitniejszych Polaków, która stała się pretekstem do nakreślenia epickiej panoramy losów narodu od lat dwudziestych do osiemdziesiątych bieżącego stulecia. Przyszły Jan Paweł II pojawia się w niej ledwie kilkakrotnie. Kamera ujmowała grającego go aktora w dalekich planach lub odwróconego. Jedynie we fragmentach dokumentalnych widz ma okazję ujrzeć Ojca Świętego w całej okazałości.

Akcja filmu zaczyna się w momencie, kiedy mały Karol uczestniczy w uroczystościach Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo wyciska trwały ślad na psychice wrażliwego chłopca. Staje się także emocjonalnym fundamentem jego przyszłych życiowych wyborów. Także tych podczas okupacji, kiedy ulega fascynacji światem ducha, początkowo za pośrednictwem literatury, a zwłaszcza teatru. Pisze wiersze, dramaty, próbuje sił jako reżyser i aktor. Wkrótce postanawia zrobić krok dalej. Wstępuje na ścieżkę kapłańską.

Udramatyzowana kronika wydarzeń z lat 1926-1979 obejmująca wątki fikcyjne, rekonstrukcję autentycznych zdarzeń i fragmenty dokumentalne.

Z dalekiego kraju
Tytuł oryginalny

From a Far Country

Gatunek

biograficzny

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

1981

Czas trwania

139 min.

Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n0isl
d1n0isl
d1n0isl