Trwa ładowanie...
d14cfl0
Aktualności

Z "Resurrection" do dramatu o prawach gejów

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z "Resurrection" do dramatu o prawach gejów
(AFP)
d14cfl0

Matt Craven, gwiazdor serialu "Resurrection", zasilił obsadę nowego dzieła Rolanda Emmericha, "Stonewall".

Obraz opowie o niechlubnym nalocie policji na popularny wśród gejów i transseksualistów Stonewall Inn w Greenwich Village. Do nalotu doszło w 1969 roku, a wydarzenie to wywołało zamieszki przeciwko dyskryminacji mniejszości seksualnych, które z kolei stały się zaczątkiem walki o prawa LGBT.

Głównym bohaterem "Stonewall" będzie młody mężczyzna (Jeremy Irvine), który pod wpływem tragicznych wydarzeń doświadcza politycznego przebudzenia.

d14cfl0

W obsadzie filmu są też Jonathan Rhys Meyers, Joey King, Ron Perlman, Jonny Beauchamp, Caleb Landry Jones, Karl Glusman, Vlademir Alexis i Alexandre Nachi. Teraz dołączył do nich Matt Craven. Aktor wcieli się w oficera policji, który sympatyzuje z mniejszościami seksualnymi, ale musi wykonywać obowiązki służbowe.

Scenariusz "Stonewall" wyszedł spod pióra Jona Robina Baitza. Za kamerą stoi Roland Emmerich. Za produkcję odpowiadają Michael Fossat, Marc Frydman, Roland Emmerich i Carsten Lorenz.

Matt Craven współpracował już z Emmerichem na planie filmu akcji "Świat w płomieniach" (2013). Dorobek kanadyjskiego aktora zamyka serial stacji ABC "Resurrection".

d14cfl0

Podziel się opinią

Share
d14cfl0
d14cfl0