Trwa ładowanie...

"Zabawa w chowanego": tu obejrzysz nowy film braci Sekielskich

"Zabawa w chowanego" to najnowsza produkcja braci Sekielskich i kolejna część trylogii dotycząca pedofilii w Kościele katolickim. Film został udostępniony na youtube'owym kanale Tomasza Sekielskiego. Zobacz go już teraz!

"Zabawa w chowanego": tu obejrzysz nowy film braci SekielskichŹródło: ONS, Materiały prasowe
d1jt8ey
d1jt8ey

Już w trakcie produkcji "Tylko nie mów nikomu" Sekielscy informowali, że mają masę nakręconego materiału, a ich film to zaledwie pierwsza część planowanej trylogii. "Zabawa w chowanego", tak samo jak "Tylko nie mów nikomu", została sfinansowana dzięki internetowej zbiórce. "Ten film został w całości sfinansowany ze zbiórki. Tylko taki model finansowania zapewnia nam, twórcom, pełną niezależność. Teraz pracujemy nad kolejnymi ważnymi filmami dokumentalnymi o aferach SKOK oraz roli Jana Pawła II w tuszowaniu przypadków przestępstw duchownych" - czytamy na profilu Tomasza Sekielskiego, tuż pod wideo z "Zabawą w chowanego".

Budżet filmu wyniósł 120 tys. zł i podobnie jak w przypadku poprzedniego dokumentu za reżyserię i scenariusz odpowiedzialny jest Tomasz Sekielski, a produkcją zajął się jego brat Marek.

TUTAJ MOŻECIE OBEJRZEĆ "ZABAWĘ W CHOWANEGO":

"Zabawa w chowanego" - o czym jest najnowsza produkcja Tomasza Sekielskiego?

"Zabawa w chowanego" jest krótsza i trwa 87 min. Tematyka podejmowana przez twórców wciąż jest ta sama: pedofilia w Kościele katolickim i jej tuszowanie. Jednak film różni się od "Tylko nie mów nikomu". Tak pod koniec stycznia mówił o tym Tomasz Sekielski:

d1jt8ey

- Będzie to wstrząsająca historia dwóch braci wykorzystywanych przez tego samego księdza, który ma na swoim koncie też inne ofiary. Pokażemy, jak próbowano tuszować tę sprawę, jak kościelna hierarchia udawała, że się nic nie dzieje. Będzie też pokazane, jak wyglądają relacje państwo - Kościół na styku prokuratura – kuria.

- Też są emocje, łzy, wstrząsające historie, ale film pokazuje przede wszystkim pewne patologiczne mechanizmy - zdradził Sekielski na swoim facebookowym profilu.

"Zabawa w chowanego" – premiera? Długo na nią czekaliśmy

Premiera "Zabawy w chowanego" była przekładana aż kilka razy. Najpierw przeszkodą były ferie zimowe, potem wybuchła pandemia koronawirusa. Pierwotnie film miał pojawić na YouTubie już w listopadzie 2019 r. Następnie premierę przesunięto na styczeń 2020 r., a potem na 28 marca. W końcu 10 maja na Facebooku Tomasz Sekielski zapowiedział, że "Zabawa w chowanego" trafi na YouTube w sobotę 16 maja o godz. 10:00.

d1jt8ey
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jt8ey