Trwa ładowanie...

Zabili, ale nie są potworami. "Czy prawda nie wystarczy?"

Podczas minionego weekendu na platformie Netfliksa pojawił się drugi sezon cyklu Ryana Murphy’ego zapoczątkowanego przez "Historię Jeffreya Dahmera". Tym razem opowiada on o braciach Menendezach, którzy zabili własnych rodziców. Jeden z bohaterów serialu oskarża filmowca o oszczerstwo.

"Potwory. Historia Lyle’a i Erika Menendezów""Potwory. Historia Lyle’a i Erika Menendezów"Źródło: Materiały prasowe
d105poi
d105poi

"Czy prawda nie wystarczy? Murphy opowiada swoją okropną historię przy użyciu podłych i odpychających portretów Lyle'a i mnie. To przygnębiające oszczerstwo" – twierdzi Erik Menendez, jeden z dwóch braci, których wstrząsająca historia zainspirowała twórców Netfliksa do nakręcenia serialu "Potwory. Historia Lyle’a i Erika Menendezów".

W latach 90. to była bardzo głośna sprawa. Bracia zostali wówczas skazani na dożywotnie więzienie bez możliwości przedterminowego zwolnienia za zabójstwo swoich rodziców. Obaj przyznali się do winy, twierdząc przy tym, że do czynu popchnęły ich lata brutalnej przemocy fizycznej, emocjonalnej i seksualnej, jakiej doznawali w domu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Potwory: Historia Lyle’a i Erika Menendezów | Oficjalny zwiastun nr 1 | Netflix

"Bardzo smuci mnie, w jaki sposób Netflix pokazał tragedię związaną z naszą zbrodnią. Dla swoich celów zrobił kilka kroków wstecz, do czasów, gdy prokuratura zbudowała swoją opowieść w oparciu o przekonanie, że mężczyźni nie mogą być molestowani seksualnie, doświadczać gwałtu i poniżenia. Te okropne kłamstwa zostały obnażone i zdementowane w ciągu ostatnich dwóch dekad" – napisał na Facebooku Erik Menendez.

"Wierzyłem, że zostawiliśmy już za sobą kłamstwa, które przedstawiały krzywdzący, karykaturalny portret Lyle'a oparty na okropnych i rażących przekłamaniach. Myślę, że zrobiono to celowo, ponieważ nie wierzę, że Ryan Murphy jest aż tak niekompetentny w sprawie faktów z naszego życia" – twierdzi Menendez.

d105poi

Nie pierwszy to tego typu zarzut pod adresem twórców Netfliksa, którzy w swoich filmach dokumentalnych lub produkcjach opartych na prawdziwych historiach, mijają się z prawdą, by "podkręcić" emocje u widzów.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" opowiadamy o porażającym Colinie Farrellu w "Pingwinie", opowiadamy o prawdziwej żyle złota w kinie, ale uwaga; tylko dla widzów o mocnych nerwach! Przyznajemy się także do naszych "guilty pleasures", wiecie co to? Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d105poi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d105poi

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj