Trwa ładowanie...
d34nj1h
Aktualności

"Zaginiony grób Jezusa" - afera wokół filmu Camerona

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tak według Jamesa Camerona wygląda grób Jezusa i jego rodziny
Tak według Jamesa Camerona wygląda grób Jezusa i jego rodziny (AP)
d34nj1h

Jezus Chrystus miał syna z Marią Magdaleną i wszyscy troje zostali pochowani w Jerozolimie – tak wynika z kontrowersyjnego dokumentu "Zaginiony grób Jezusa" izraelskiego reżysera Simchy Jacobovici, wyprodukowanego przez Jamesa Camerona, twórcę "Titanica". Autorzy dokumentu powołują się na odkrycia archeologiczne, wybitni archeolodzy protestują.

Z dokumentu, który 4 marca zostanie pokazany w kanale Discovery wynika, że Jezus miał z Marią Magdaleną syna Judę. W latach 80. XX wieku w Talpiot, miejscowości leżącej w sąsiedztwie Jerozolimy odnaleziono 10 urn z wyrytymi na nich napisami i właśnie na podstawie tych odkryć wyreżyserowano film.

Zdaniem Camerona, badania i analiza DNA dowiodły, że odnalezione groby to rzeczywiście miejsce pochówku Jezusa i jego najbliższej rodziny. Na sarkofagach miały się znaleźć napisy z imionami Mateusza, Marii Magdaleny, Jezusa, Marii – matki Jezusa, Józefa – brata Jezusa i Judy, syna Chrystusa. Zgodnie z religią chrześcijańską, ciało Jezusa zostało pochowane w Bazylice Grobu Świętego w Jerozolimie.

d34nj1h

Wielu naukowców protestuje przeciwko rewelacjom twórcy "Titanica". Archeolodzy uważają, że groby należały do rodziny żydowskiej o imionach bardzo podobnych do tych z rodziny Jezusa. Takie imiona były w tamtych czasach bardzo popularne. Izraelski archeolog Amos Kloner, jeden z pierwszych ekspertów, który widział groby odkryte w latach 80. nie wierzy w teorię twórców dokumentu. – Oni chcą tylko na tym zarobić – powiedział.

Sensacje o związku Jezusa z Marią Magdaleną pojawiły się już m.in. w głośnej powieści Dana Browna "Kod da Vinci". Autor napisał o tym, że wzięli oni ślub i mieli dzieci.

d34nj1h

Podziel się opinią

Share
d34nj1h
d34nj1h