Trwa ładowanie...
dik5tk3

Zdradzeni

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Zdradzeni – historia agentki FBI, która zmienia tożsamość, aby odkryć, kto stoi za zamachem terrorystycznym.
dik5tk3
1
WP Film
Źródło: WP Film

Zdradzeni – opis

Film Zdradzeni jest amerykańsko-japońskim thrillerem z 1988 roku, wyreżyserowanym przez Costa-Gavras, scenariusz napisał Joe Eszterhas, w rolach głównych pojawili się Debra Winger i Tom Berenger.

Zdradzeni – fabuła

Fabuła filmu Zdradzeni opiera się głównie na działaniach terrorystycznych amerykańskiego neonazisty i białego rasisty Roberta Mathewsa i jego grupy The Order. Agentce FBI Katie Phillips zostaje przydzielone nowe zadanie – musi rozpracować grupę Ku Klux Klan, którą podejrzewają o morderstwa na tle rasowym. Aby zrealizować plan przyjmuje nową tożsamość Catherine Weaver i zatrudnia się jako nauczycielka w miasteczku w stanie Teksas.

Nieoczekiwanie dopada ją tu strzała amora – zakochuje się w Garym Simmonsie, nie podejrzewając, że jest szefem rozpracowywanej przez nią grupy. Poznaje nawet jego rodzinę: matkę, syna i córkę. Agentka wierzy w jego niewinność. Gary ufa Katie, ujawnia jej prawdę o swoich kolegach z grupy i sobie samym. Katie stoi przed dylematem i prosi swojego przełożonego, Mike Carnesa, aby wykluczył ją ze sprawy. Mike jest nieugięty i nakazuje Katie kontynuowanie śledztwo. Bohaterka jest rozerwana między miłością a obowiązkiem, co prowadzi do tragicznych konsekwencji.

Zdradzeni – ciekawostki

Wszyscy w zespole obawiali się Debry Winger, ponieważ była znana z trudnego temperamentu, ale Winger udowodniła, że są to tylko plotki.

John Heard, Alan Wilder i Ralph Foody pojawili się wspólnie także w Home Alone (Kevin sam w domu 1990).

Film spotkał się z różnymi recenzjami. Występ Debry Winger został doceniony przez niektórych recenzentów, którzy uważali, że doskonale przekazała złożone i mieszane emocje. Krytycy filmu Zdradzeni wskazują na mętne, a czasami niewiarygodne rozwikłanie fabuły.

W filmie Zdradzeni można znaleźć odniesienie do morderstwa DJa Alana Berga z 1984 roku, dokonanego przez białych rasistów znanych jako The Order.

Początkowo do roli Katie Phillips/Cathy Weaver pretendowała Michelle Pfeiffer.

Zdjęcia do filmu Zdradzeni nakręcono w Fort Macleod (Kanada), Bragg Creek, Calgary oraz Chicago (Illinois, USA).

Zdradzeni
Tytuł oryginalny

Betrayed

Gatunek

thriller, dramat

Kraj produkcji

Japonia, USA

Rok produkcji

1988

Data światowej premiery

26.08.1988

Czas trwania

127 min.

Muzyka
Scenarzysta
Operator
Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dik5tk3
dik5tk3
dik5tk3