Trwa ładowanie...

"Zimna Wojna". Nagroda dla filmu Pawlikowskiego od Europejskiej Akademii Filmowej

Deszcz nagród dla wybitnego polskiego filmu wcale się nie skończył.Po zeszłorocznym triumfalnym przemarszu przez wszystkie możliwe festiwale i rozdania nagród, w ostatnią sobotę dostał wyróżnienie od publiczności podczas 32. ceremonii wręczenia Europejskich Nagród Filmowych.

"Zimna Wojna". Nagroda dla filmu Pawlikowskiego od Europejskiej Akademii FilmowejŹródło: Getty Images
d1g6r45
d1g6r45

- Jestem podekscytowany, to pierwszy raz, kiedy mi się to przytrafia. Chciałbym podziękować aktorom i dystrybutorom, którzy rozpowszechniają ten film w całej Europie - powiedział Paweł Pawlikowski w Berlinie.

"Zimna wojna" to dramat autorstwa Pawła Pawlikowskiego, który otrzymał Złotą Palmę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes dla najlepszego reżysera. Obraz otrzymał aż trzy nominacje do Oscara i cztery nominacje do nagród BAFTA.

Getty Images
Źródło: Getty Images

Dramat "Zimna wojna" rozpoczyna się w latach 50. Zula właśnie przyjechała do Warszawy. Jest młodą piękną kobietą, która uczy się śpiewu pod okiem starszego od siebie Wiktora. Tych dwoje zaczyna łączyć uczucie, jednak nie jest łatwe. W tle filmu "Zimna wojna" rozgrywają się ważne wydarzenia historyczne. Akcja nie rozgrywa się wyłącznie w Polsce, ale również w Paryżu oraz w Jugosławii.

d1g6r45

Ze zwycięstwa filmu wraz z Pawlikowskim cieszyła się jego gwiazda: Joanna Kulig.

d1g6r45
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1g6r45