Trwa ładowanie...
dxt9p6g
Aktualności

Zmarł reżyser i operator filmowy Witold Adamek

W sobotę zmarł operator, scenarzysta i producent filmowy Witold Adamek. Był członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich, autorem zdjęć do m.in. "Krótkiego filmu o miłości" w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego i producentem "Daleko od okna" w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego. Miał 71 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Witold Adamek
Witold Adamek (East News)
dxt9p6g

Informację o śmierci Adamka potwierdził w rozmowie z PAP prezes SFP Jacek Bromski.

Witold Adamek jest znany m.in. ze zdjęć do takich filmów jak "Olimpada 40" Andrzeja Kotkowskiego (1980), "Nadzór" Wiesława Saniewskiego (1983), "Yesterday" Radosława Piwowarskiego (1984), "Baryton" Janusza Zaorskiego (1984), "C.K. Dezerterzy" Janusza Majewskiego (1985), "Jezioro bodeńskie" Janusza Zaorskiego (1985), "Obywatel Piszczyk" Andrzeja Kotkowskiego (1988), "Krótki film o miłości" Krzysztofa Kieślowskiego (1988), "Ferdydurke" Jerzego Skolimowskiego (1991), "Ile waży koń trojański" (2008) Juliusza Machulskiego.

Był także operatorem przy serialach, np. "Matki, żony i kochanki" Juliusza Machulskiego i "Polskich drogach" Krzysztofa Prymka i Janusza Morgensterna oraz spektaklach telewizyjnych - w tym np. "Ja, Feuerbach" w reżyserii Piotra Fronczewskiego - i dokumentach (m.in. "Tam, gdzie rosną porzeczki" w reżyserii Leo Leszka Kantora).

dxt9p6g

Wyreżyserował m.in. "S@motność w sieci" (2006) oraz serial "Rodzina zastępcza". Był producentem "Daleko od okna" Jana Jakuba Kolskiego oraz producentem wykonawczym serialu TV "Siedlisko".

Współpracował także z Feliksem Falkiem i Andrzejem Wajdą.

dxt9p6g

Podziel się opinią

Share

dxt9p6g

dxt9p6g