Trwa ładowanie...
18-02-2017 21:00

Zmarł reżyser i operator filmowy Witold Adamek

W sobotę zmarł operator, scenarzysta i producent filmowy Witold Adamek. Był członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich, autorem zdjęć do m.in. "Krótkiego filmu o miłości" w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego i producentem "Daleko od okna" w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego. Miał 71 lat.

Zmarł reżyser i operator filmowy Witold AdamekŹródło: East News
d3ubvgx
d3ubvgx

Informację o śmierci Adamka potwierdził w rozmowie z PAP prezes SFP Jacek Bromski.

Witold Adamek jest znany m.in. ze zdjęć do takich filmów jak "Olimpada 40" Andrzeja Kotkowskiego (1980), "Nadzór" Wiesława Saniewskiego (1983), "Yesterday" Radosława Piwowarskiego (1984), "Baryton" Janusza Zaorskiego (1984), "C.K. Dezerterzy" Janusza Majewskiego (1985), "Jezioro bodeńskie" Janusza Zaorskiego (1985), "Obywatel Piszczyk" Andrzeja Kotkowskiego (1988), "Krótki film o miłości" Krzysztofa Kieślowskiego (1988), "Ferdydurke" Jerzego Skolimowskiego (1991), "Ile waży koń trojański" (2008) Juliusza Machulskiego.

Był także operatorem przy serialach, np. "Matki, żony i kochanki" Juliusza Machulskiego i "Polskich drogach" Krzysztofa Prymka i Janusza Morgensterna oraz spektaklach telewizyjnych - w tym np. "Ja, Feuerbach" w reżyserii Piotra Fronczewskiego - i dokumentach (m.in. "Tam, gdzie rosną porzeczki" w reżyserii Leo Leszka Kantora).

Wyreżyserował m.in. "S@motność w sieci" (2006) oraz serial "Rodzina zastępcza". Był producentem "Daleko od okna" Jana Jakuba Kolskiego oraz producentem wykonawczym serialu TV "Siedlisko".

d3ubvgx

Współpracował także z Feliksem Falkiem i Andrzejem Wajdą.

d3ubvgx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ubvgx