Trwa ładowanie...
20-12-2006 11:12

Zmarła Danuta Rinn

Share
Zmarła Danuta RinnŹródło: Szymon Kobusiński
d3x9nm2

W Warszawie zmarła piosenkarka i aktorka Danuta Rinn. Miała 70 lat.

Dziennikarka muzyczna Maria Szabłowska, wspominając artystkę, podkreśliła jej wielki talent. Przypomniała też, że teksty pisali dla Danuty Rinn najwybitniejsi twórcy, między innymi Wojciech Młynarski czy też Jan Pietrzak, który napisał dla niej pamiętny utwór "Gdzie ci mężczyźni". W stanie wojennym zaangażowała się w śpiewanie piosenek patriotycznych.

Maria Szabłowska przypomniała, że Danuta Rinn była też aktorką, ale w młodości zdecydowała się pójść w kierunku śpiewu. Na dużym ekranie można ją było zobaczyć m.in. w filmach "Kariera Nikosia Dyzmy", "Bilans kwartalny" i "Hipoteza". Grała również w serialach "Adam i Ewa", "Graczykowie", "Buła i spóła", "Samo życie", a ostatnio także w "Niani".

d3x9nm2

Szabłowska dodała, że wiele osób na pewno pamięta ją jeszcze z duetu Rinn-Czyżewski. Bogdan Czyżewski był mężem artystki. Śpiewała z nim piosenki z raczej lekkiego repertuaru, dopiero po rozstaniu zmieniła repertuar.

Maria Szabłowska przypomniała, że Danuta Rinn była osobą o niezwykłej energii.

W ostatnich latach, Danuta Rinn mieszkała w Domu Aktora w Skolimowie. Choć była już bardzo chora, wciąż myślała o zorganizowaniu kolejnych koncertów.

d3x9nm2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3x9nm2