Trwa ładowanie...
dpumpoq

Znikasz

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Film "Znikasz" to dramat produkcji duńskiej. Opowiada o statecznym i lubianym mężczyźnie, który w wyniku choroby staje się nieobliczalny.
dpumpoq
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: Nordisk Film

Znikasz – zarys fabuły

Głównym bohaterem filmu "Znikasz" jest Frederik Halling, dyrektor lokalnej szkoły, bardzo lubiany i szanowany przez otoczenie. Znany jest ze swoich mądrych decyzji i przyjaznego usposobienia. Pewnego jednak dnia z mężczyzną zaczyna dziać się coś dziwnego. Zaczyna zachowywać się irracjonalnie, a niekiedy przejawia nawet zapędy psychopatyczne.

Po tym, jak rzuca się z klifu, trafia do szpitala. Po dogłębnych badaniach okazuje się, że ma guza mózgu i to najprawdopodobniej to on odpowiada za dziwne zachowanie mężczyzny. Mimo orzeczenia lekarzy Frederik Halling staje przed sądem za popełnione czyny. Rozpoczyna się proces, w którym istotą okaże się pytanie, na ile mężczyzna kierował się wolą i świadomymi decyzjami, a jak duża była rola natury. W walce Frederika wspierać będzie tylko jego żona Mia.

Film "Znikasz" to nie tylko opowieść o zbrodni i karze, ale również studium ludzkiej natury i zachowań.

Znikasz – ciekawostki

  • Film "Znikasz" był wyświetlany na szeregu festiwali filmowych na świecie. Otrzymał także kilka nominacji, w tym do nagrody Robert przyznawanej przez Duńską Akademię Filmową, a także do Nagrody Filmowej w sekcji Prezentacji Specjalnych na MFF w Toronto.
  • "Znikasz" został wybrany przez komisję jako oficjalny kandydat do Oscara (2017) w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego.
  • Film swoją światową premierę miał w 2017 roku, jednak w polskich kinach ukazał się dopiero rok później, w kwietniu 2018 roku.
Znikasz
Tytuł oryginalny

Du forsvinder

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Dania

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

20.04.2017

Data polskiej premiery

13.04.2018

Czas trwania

117 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpumpoq
dpumpoq
dpumpoq