Trwa ładowanie...
26-01-2017 11:24

Zobacz, jak Michalina Wisłocka demonstruje badanie ginekologiczne... stolarzowi. ''Sztuka kochania'' zapowiada się na hit

W najnowszym fragmencie filmu „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” główna bohaterka tłumaczy stolarzowi, w jakim celu trzeba skonstruować specjalny fotel do badania ginekologicznego. Mężczyzna grany przez Sylwestra Maciejewskiego nie spodziewa się, że będzie musiał udawać pacjentkę przebojowej ginekolożki.

d2hvqzt
d2hvqzt

Dzieło opowiada o Michalinie Wisłockiej (Magdalena Boczarska), której bestsellerowa książka "Sztuka kochania", zmieniła życie intymne milionów Polaków. Obraz w reżyserii Marysi Sadowskiej przybliża historię powstawania publikacji słynnej ginekolożki. Akcja rozgrywa się od końca lat 40. do połowy lat 70. Wydawnictwo ukazało się w 1976 roku.

- Do gabinetu Michaliny Wisłockiej ustawiały się kilometrowe kolejki kobiet - czytamy w komentarzu pod fotkami na Facebooku. - Również w Poradni Świadomego Macierzyństwa, której kierowała. Polska ginekolog "ustawiła" życie nie tylko swoim pacjentkom, ale też odtwórczyni jej roli w filmie, Magdalenie Boczarskiej, która jak sama przyznaje, dzięki Wisłockiej w pełni zrozumiała, czym jest prawdziwa kobiecość.

Boczarskiej partnerują Piotr Adamczyk, Justyna Wasilewska, Eryk Lubos, Danuta Stenka, Karolina Gruszka, Borys Szyc, Wojciech Mecwaldowski, Arkadiusz Jakubik i Artur Barciś.

d2hvqzt

Scenariusz napisał Krzysztof Rak.

W Polsce sprzedano około 7 milionów egzemplarzy "Sztuki kochania".

„Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” w kinach od 27 stycznia.

d2hvqzt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hvqzt