Trwa ładowanie...
rewers
12-11-2009 13:56

Zobacz jak powstawał polski kandydat do Oscara

Share
Zobacz jak powstawał polski kandydat do OscaraŹródło: Syrena Films
d1q8out

W najbliższy piątek w kinach „Rewers” – polski kandydat do Oscara, zwycięzca tegorocznego festiwalu w Gdyni. Film, który zachwycił publiczność i olśnił krytyków powstawał przez 30 dni. Błyskotliwe pomysły rodziły się z minuty na minutę.

Znaczna część akcji filmu rozgrywa się w latach pięćdziesiątych. Autor zdjęć, Marcin Koszałka tworzył obraz na czarno-białym negatywie. Co ciekawe, w realizacji zdjęć wykorzystywał najnowsze rozwiązania operatorskie, ponieważ sam „Rewers” jest historią opowiedzianą ze współczesnej perspektywy.

Większość materiału nakręcono w specjalnie zbudowanej scenografii, zaprojektowanej przez Magdalenę Dipont. Dla potrzeb filmu odtworzono oryginalne obrotowe drzwi z lat pięćdziesiątych. Podwójny plan czasowy wymagał również niezwykle skomplikowanej i czasochłonnej charakteryzacji.

d1q8out

Spektakularny efekt postarzonej o pięćdziesiąt lat Agaty Buzek to rezultat precyzyjnej pracy Waldemara Pokromskiego, której kolejne etapy wymagały kilku godzin przed każdym wejściem aktorki na plan. „Rewers” to produkcja Studia Filmowego Kadr, w koprodukcji WFDiF i Syrana Films. W realizacji przełomowej czarnej komedii debiutującego Borysa Lankosza, wzięli udział wybitni i doświadczeni twórcy polskiego kina. Dziś można zobaczyć jak powstawał ten niezwykły film, który już w piątek zobaczymy na ekranach kin.

d1q8out
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q8out
d1q8out