


Scenariusz powstał na motywach bestsellerowej powieści sensacyjnej „Uwikłanie” Zygmunta Miłoszewskiego. Film produkowany przez Studio Filmowe „Zebra” ma zaspokoić apetyty szerokiej publiczności. W rolach głównych zobaczymy: Maję Ostaszewską i Marka Bukowskiego (wracającego po przerwie na duży ekran), a także: Danutę Stenkę, Andrzeja Seweryna, Olgierda Łukaszewicza, Krzysztofa Globisza, Krzysztofa Stroińskiego, Piotra Adamczyka, Dorotę Segdę, Krzysztofa Pieczyńskiego, Adama Woronowicza. Autorem zdjęć jest Marcin Koszałka, operator, którego nie trzeba przedstawiać, zwłaszcza po ukochanym przez publiczność „Rewersie”. Producentem filmu jest Juliusz Machulski.


Uwikłanie? Tak! - Michał Koźlicki









Film "Uwikłanie" "najogólniej rzecz biorąc zrobiony jest bardzo nowocześnie, wręcz „globalnie”, może być zatem wyświetlany z powodzeniem w każdym miejscu, choć nie do końca zrozumiały w szerokim kręgu cywilizacyjnym - jak to zwykle bywa z powodu naszej, polskiej specyfiki, mimo iż historia ta dzieje się w sercu jednego najbardziej z europejskich miast, jakim jest niewątpliwie Kraków (gratulacje za wspaniałą i nienatrętną promocję tego starożytnego grodu i jego okolic).

(3)

na tle polskich produkcji przyzwoity, ale ogólnie to kiepsko. napięcie szybko siada, główna bohaterka miała być "dobra, ale twarda", a jest po prostu irytująca. dialogi niedobre, bardzo niedobre. szkoda, był dobry materiał na kryminał polityczny. a tak jest nijak, w dodatku Bromski nie potrafi swoich poglądów przedstawić wyrafinowanie, przez co zamiast zrobić dobry film z prawicowym przesłaniem wychodzi bardzo średnie "dzieło", zakrawające momentami na spot wyborczy. oj, szkoda... był potencjał.
WCZORAJ BYLAM W KINIE NA TYM FILMIE. W POŁOWIE WYSZŁAM Z SALI, BEZNADZIEJA!!!
Film wciągający. Może się podobać. A co najważniejsze człowiek ma ochotę o tym filmie pogadać po wyjściu z kina. Polecam.
Byłem, widziałem. I chcę powiedzieć,że film oprócz pięknej promocji Krakowa przekazuje - i to w niezwykle atrakcyjny sposób coś więcej; mówi o jednym z najważniejszych problemów naszego dwudziestolecia - uwikłaniu właściwie już kolejnych pokoleń Polaków, szczególnie naszych elit w PRL-owską spuściznę. Dla Polaków żyjących "tu i teraz" będzie to pewnie zbyt niewystarczający powód do pójścia na ten film lub "wysiedzenia" na nim do końca.
Polecam , warto zobaczyc , dobry , ciekawy , pouczajacy
Niestety, ten film poza promocją Krakowa niczego nie prezentuje. Na początku filmu powinien pojawić się wielki napis "Sponsorem filmu jest miasto Kraków" - takiej promocji miasta w filie jeszcze nie widziałam. Gdyby wyciąć wszystkie przydługie sceny, w których jest pokazywana piękna zresztą sceneria miasta to może i dałoby się film oglądać. A tak - wyszło coś pomiędzy reklamą miasta a próbą włożenia pomiędzy reklamy jakiejkolwiek banalnej akcji. Poszłam na film w świetnym humorze - bo przecież z taką obsadą nie można spieprzyć filmu. Niestety - można - i nic tu nie pomogą sceny, w których Maja pokazuje swoje piękne ciało. Film jest nudny jak obiad u cioci na imieninach. Jeżeli ktoś z Was oglądał film z "Tajne przez poufne" to ten film jest polską odpowiedzią na ten film - jak z grupą fantastycznych aktorów zrobić katastrofę na planie.
Dziadostwo i nuda. Naprawdę ten film to shit. Przykre, ale prawdziwe. Nie polecam. Zero akcji, zero trzymaniaw napięciu. Wyobraźcie sobie film i tu nagle cytat po 10 minutach i znów jakaś długi cytat. Pan Bromski powinien sie zdecydować czy chce nakrecic komedie czy sensacje. Bo ani to ani to mu nie wsyzło
Świetny film. Książki nie czytałem, więc nic nie wiedziałem o przebiegu fabuły idąc do kina. Dla mnie rozwiązanie zagadki morderstwa było zaskakujące, a finał filmu pokazał dodatkową, zaskakującą płaszczyznę całej historii pozostawiając pewien niedosyt - do tego stopnia, że chciałbym obejrzeć kontynuację, by dowiedzieć się więcej o bohaterach :-)
Polecam ten film, jestem mile zaskoczona polską produkcją. Bardzo pozytywne wrażenia po obejrzeniu.
Zapowiada się ciekawie
Bardzo czekam na ten film. Kryminał Miłoszewskiego był świetny.



Osoby, którym podobał się film "Uwikłanie", wysoko oceniły także:

