Trwa ładowanie...

Program TV na niedzielę: "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1", "Pitbull", "Elitarni", "Kamienie na szaniec" [1-10-2017]

Dziś w TV "Pitbull" z 2005 r., czyli jeden z najlepszych polskich kryminałów, a także widowiskowe "Igrzyska śmierci. Kosogłos Część 1" ze zdobywczynią Oscara Jennifer Lawrence. Warto wspomnieć również o "Elitarnych" z gwiazdorem popularnego dziś serialu "Narcos", grającego przed laty bezwzględnego stróża prawa. Na kanale WP pojawi się kolejny odcinek programu "Mistrzowie kabaretu", w którym publiczność rozbawią panowie z Ani Mru Mru. Obejrzeć można będzie też "Kamienie na szaniec". Sprawdź, co jeszcze warto zobaczyć 1 października.

Program TV na niedzielę: "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1", "Pitbull", "Elitarni", "Kamienie na szaniec" [1-10-2017]Źródło: Materiały prasowe
d1kjnuf
d1kjnuf

"Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1"

Trzeci film nakręcony na podstawie bestsellerowej powieści dla młodzieży. Katniss (nagrodzona Oscarem Jennifer Lawrence)
wraz z matką i siostrą mieszka w podziemnym dystrykcie trzynastym, który wbrew kłamliwej propagandzie władzy przetrwał zemstę Kapitolu. Z nowymi przywódcami na czele, rebelianci przygotowują się do rozprawy z tyranią. Katniss mimo początkowej niechęci, zgadza się wziąć udział w walce i staje się prawdziwych symbolem oporu. Prezydent Snow ma jednak asa w rękawie...

Obejrzyj zwiastun filmu "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1":

"Kamienie na szaniec"

- O filmie Roberta Glińskiego było głośno na długo przed premierą. I to nie tylko dlatego, że to ekranizacja ważnej i znanej lektury – przede wszystkim ze względu na kontrowersje i protesty zgłaszane przez środowiska harcerzy i historyków – wspomina nasz recenzent. Na szczęście twórcy nie postawili na ukazanie bohaterów wyłącznie w czerni i bieli, a sam film nie ma charakteru propagandowego. - Ekranizacja różni się od książki, co jednak nie jest zarzutem, tym bardziej, że najważniejsze wydarzenia zostały zachowane. Dzięki temu możemy obejrzeć świetnie nakręconą, trzymającą w napięciu sekwencję odbicia Rudego z rąk Hitlerowców pod Arsenałem. Gliński po raz kolejny udowadnia, że jest bardzo zdolnym reżyserem – poza trzymaniem tempa i pewnym prowadzeniem aktorów, potrafi również świetnie grać na emocjach widza (cała recenzja do przeczytania tutaj).

d1kjnuf

"Kingsman: Tajne służby"

Do kin niedawno weszła kontynuacja przebojowego filmu "Kingsman: Tajne służby", więc nie ma lepszej okazji, by przypomnieć sobie początek historii niezwykłych agentów. Szpiegowska komedia Matthew Vaughna to ekranizacja serii opowieści rysunkowych Marka Millara, których głównym bohaterem jest początkujący agent, uczący się niebezpiecznego zawodu pod okiem doświadczonego kolegi po fachu. Produkcja zachwyca rozmachem, lekkością oraz doskonałym klimatem. Główne role obrazu przypadły Taronowi Egertonowi i Colinowi Firthowi.

"Mistrzowie kabaretu: Ani Mru Mru"

Gratka dla wielbicieli dobrej zabawy i śmiechu. "Mistrzowie kabaretu" to przypomnienie występów największych polskich komików, którzy 8 i 9 maja wystąpili na scenie Teatru Capitol. Gospodarzem wieczoru był Maciej Orłoś. W programie skecze takich gwiazd jak Kabaret Moralnego Niepokoju, Jurki, Ani Mru-Mru i Grzegorza Halamy.

d1kjnuf

Obejrzyj zwiastun programu "Mistrzowie kabaretu":

"300"

Oto jeden z najgłośniejszych, a zarazem najbardziej widowiskowych i brutalnych filmów 2006 r. Ekranizacja słynnego komiksu Franka Millera ("Sin City") przenosi widzów do starożytnej Sparty, gdzie garstka dzielnych wojowników próbuje stawić czoła gigantycznej armii najeźdźców, dowodzonych przez "boskiego" Kserksesa. Sceny batalistyczne w reżyserii Zacka Snydera nawet dzisiaj robią niesamowite wrażenie, a okrzyk "This is Sparta!" to jeden z najsłynniejszych filmowych cytatów XXI w. "300" to świetne męskie kino z niezapomnianą rolą Gerarda Buttlera (król Leonidas) i Leny Headey (królowa Gorgo, znana obecnie jako Cersei z "Gry o tron"). Film nakręcony za "zaledwie" 65 mln dol. przyniósł swoim twórcom aż pół mld dol. ze sprzedaży biletów.

d1kjnuf

"Historia przemocy"

Jeden z najbardziej niedocenionych filmów 2005 roku. Tom (Viggo Mortensen), szef lokalnej restauracji w małej miejscowości razem ze swoją żoną prawniczką i dziećmi wiedzie bardzo spokojne, szczęśliwe życie. Kiedy pewnego dnia udaremnia napad rabunkowy, staje się bohaterem całej społeczności i ulubieńcem gazet. Kilku przestępców (Ed Harris, William Hurt) zaczyna z kolei myśleć, że jest ich kompanem, który wycofał się z interesu.

d1kjnuf

"Elitarni"

Jeden z najmocniejszych obrazów XXI wieku, zabierający widzów do brutalnego świata brazylijskiej faveli. Nominowany do Oscara scenarzysta "Miasta Boga" Bráulio Mantovani podjął współpracę z José Padilhą, twórcą słynnego dokumentu "Autobus 174". Ich wspólny film "Elitarni" oparty został na autentycznych zdarzeniach, które miały miejsce w Rio de Janeiro. Film wywołał olbrzymie kontrowersje w Brazylii, m. in. ze względu na ukazane w nim sceny przemocy, której dopuszczają się brazylijscy policjanci, prowadząc czystki w dzielnicach nędzy.

Piotr Stramowski: "Dla mnie "Pitbull" bez Patryka Vegi nie istnieje!":

"Pitbull"

Fani z niepokojem wyczekują kolejnego filmu, w którym powróci Marcin Dorociński, a Patryka Vegę w fotelu reżysera zastąpi Władysław Pasikowski (więcej tutaj). Bo chociaż dwie ostatnie części biły rekordy popularności i zarobiły fortunę, to miłośnicy gatunku nie mają wątpliwości, że to właśnie pierwszy "Pitbull" z 2005 r. był największym dokonaniem w karierze Vegi. Historia oparta na faktach w połączeniu ze świetnymi kreacjami aktorskimi (doskonały Dorociński jako "Despero", nieopierzona Weronika Rosati jako Dżemma, a oprócz nich Gajos czy Grabowski) uczyniły z "Pitbulla" prawdziwą perełkę, jeden z najlepszych polskich kryminałów, który warto sobie przypomnieć po 12 latach od premiery.

d1kjnuf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kjnuf