Trwa ładowanie...
d1kw9rd

1. Międzynarodowy Festiwal Twórczości Telewizyjnej

Share
d1kw9rd

We Wrocławiu trwają przygotowania do 1. Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Telewizyjnej Prix Visionica. Głównym elementem trwającej od 24 do 29 kwietnia imprezy będzie konkurs, o łącznej puli nagród wynoszącej ponad 52 tys. euro.

Organizatorami festiwalu są samorząd Wrocławia i Telewizja Polska, we współpracy z rosyjskim kanałem telewizyjnym Telekanal Kultura i europejską stacją kulturalną Arte. O szczegółach imprezy poinformowano na środowej konferencji prasowej.

Głównym punktem festiwalu, organizowanego pod hasłem "Miejsce telewizji we współczesnej kulturze i społeczeństwie", ma być międzynarodowy konkurs, do którego zgłoszono prawie 300 programów z 27 krajów.

Wielka Nagroda Prix Visionica o wartości 25 tys. euro przyznana zostanie przez 6-osobowe jury składające się z twórców filmowych i telewizyjnych. Ponadto przyznane zostaną m.in. nagrody po 5 tys. euro w 4 kategoriach: Film Fabularny, Film Dokumentalny, Teatr Telewizji oraz Muzyka i Taniec.

W ramach festiwalu odbędą się także konferencje, projekcje, koncerty i dyskusje. W sympozjach wezmą udział m.in. Agnieszka Holland, Krzysztof Zanussi, Małgorzata Foremniak, Grażyna Torbicka oraz prof. Witalij Potiomkin z Państwowego Uniwersytetu Filmu i Telewizji w Sankt Petersburgu.

d1kw9rd

Organizatorzy zapowiadają także szereg wydarzeń specjalnych.

- Będzie to np. tydzień z filmami Agnieszki Holland, konkurs filmów wykonanych telefonem komórkowym, koncert audiowizualny KARBIDO-The Table TV - powiedział dyrektor artystyczny festiwalu, Piotr Krajewski.

W konferencjach i sympozjach będzie można uczestniczyć bezpłatnie.

- Ten festiwal ma się tym różnić od innych na świecie, że nie będzie tylko dla ludzi z branży, ale dla wszystkich zainteresowanych szeroko pojętą twórczością telewizyjną. Chcemy zainteresować szerokie grono odbiorców i zaprosić ich do dyskusji nad przyszłością telewizji - mówił Krajewski.

Festiwal Prix Visionica, zgodnie z planem, ma odbywać się co dwa lata, na zmianę z Międzynarodowym Festiwalem Teatralnym Dialog - Wrocław. 1. edycja Prix Visionica będzie trwać od 24 do 29 kwietnia, a imprezy będą się odbywać m.in. w Operze Wrocławskiej, Teatrze Współczesnym, studiu OTV Wrocław oraz na Uniwersytecie Wrocławskim.

d1kw9rd

Podziel się opinią

Share
d1kw9rd
d1kw9rd