Trwa ładowanie...
d4muagd

Alice Evans

Najnowsze informacje
4.3
(7 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Bristol, Anglia, Wielka Brytania

Filmografia:
d4muagd

Alice Evans to urodzona w Ameryce brytyjska aktorka. Urodziła się 2 sierpnia 1971 roku w New Jersey, USA. Posiada obywatelstwo zarówno Wielkiej Brytanii, jak i Stanów Zjednoczonych.

Alice Evans – życiorys

Alice Evans jest córką nauczycieli i wnuczką górnika. Ojciec Alice Evans był profesorem matematyki na Uniwersytecie w Bristolu, a matka wykładała literaturę angielską. Wychowywała się w Bristolu, w Anglii, razem z dwoma braćmi Anthonym i Philipem. Ukończyła w dwóch językach: włoskim i francuskim University College w Londynie.

Mężem Alice Evans jest Ioan Gruffudd. Para spotkała się po raz pierwszy podczas kręcenia filmu 102 Dalmatyńczyków. Wtedy Evans była w ośmioletnim związku z Olivierem Widmaierem Picasso, wnukiem malarza Pabla Picasso. Alice Evans mieszkała z Picassem w Paryżu i zaręczyli się, ale później się rozeszli.

Gruffudd oświadczył podczas programu The Late Late Show with Craig Ferguson, że on i Alice Evans zaręczyli się w Nowy Rok 2006, po tym jak dziewczyna dała mu ultimatum, że po siedmiu latach związku oczekuje zostać jego żoną. Pobrali się 14 września 2007 w Meksyku. Para mieszka w Los Angeles w Kalifornii i ma dwie córki.

Alice Evans – kariera zawodowa

Po ukończeniu studiów Alice Evans przeniosła się do paryskiej szkoły dramatycznej Cours Florent. Otrzymała pracę w telewizji francuskiej, a przełomową rolą Alice Evans była rola francuskiej studentki Susan w popularnym francuskim serialu komediowym Elisa Top Modele, który trwał 18 miesięcy.

W 1998 roku udała się do Włoch, aby zagrać Nathalie, w serialu telewizyjnym Le ragazze di Piazza di Spagna. Pierwszą anglojęzyczną rolą Alice Evans była rola w Patient Number 7.

Po pierwszym filmie Alice Evans Monsieur Naphtali (1999), reżyser Claude Lelouch (zwycięzca Oscara), obsadził Evans jako Machę w Une pour toutes (1999), obok Sami Naceri i Anne Parillaud.

W 1999 roku Disney obsadził Alice Evans obok Glenn Close, Gérarda Depardieu i jej przyszłego męża, Ioana Gruffudda, w 102 Dalmatyńczykach. Po występie w Blackball, przeniosła się do Los Angeles w 2003 roku. Od tamtej pory pojawiała się zarówno w telewizji, jak i w filmie, na przykład w Mentaliście, Braciach i Siostrach, Zagubionych i Grimm.

Alice Evans – ciekawostki

Alice Evans pisze dwumiesięczną kolumnę dla brytyjskiej edycji magazynu Glamour o życiu jako brytyjska aktorka w Hollywood.
Mówi płynnie po francusku i włosku. Zna również hiszpański, ale mniej dobrze. Od 3. do 8. roku życia uczyła się grać na fortepianie.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4muagd
d4muagd
d4muagd