Trwa ładowanie...
d1oad5d
Aktualności

Auta pod specjalnym nadzorem

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Auta pod specjalnym nadzorem
d1oad5d

Ochrona pilnuje, by w Warszawie nie skopiowano kreskówki Pixara - pisze "Życie Warszawy".

W USA premiera najnowszej produkcji studia Pixar i Walt Disney Pictures odbędzie się 9 czerwca. W Polsce - za miesiąc. Ale już dziś film obejrzy w Warszawie 230 maluchów z domów dziecka.

Wykrywacz sprzętu multimedialnego, zakaz wnoszenia telefonów komórkowych, a na sali projekcyjnej ochroniarze sprowadzeni z zagranicy - tak będzie wyglądał środowy pokaz prapremierowy kreskówki "Auta" w warszawskiej Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki. Wszystko w obawie przed skopiowaniem i pirackim rozpowszechnianiem filmu. ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z FILMU 'AUTA' To największa produkcja Disneya w tym roku, więc dmuchają na zimne - mówi dziennikowi Paweł Mrugacz z Forum Film, który jest polskim dystrybutorem filmu.

d1oad5d

W Warszawie przez cały czas kopia strzeżona będzie przez uzbrojonych ochroniarzy z dwóch agencji, w tym pięciu sprowadzonych z Włoch ludzi z firmy Palazzi.

- Samolot czekał na mnie kwadrans, bo przedłużyło mi się oglądanie filmu, który podzielono na sześć części. Musiałem się upewnić, że wszystko gra m.in. z dubbingiem - mówił w poniedziałek tuż po wylądowaniu na Okęciu Łukasz Putek, którego Forum Film wydelegowało do Rzymu specjalnie po kopię.

Na lotnisku pudełka z sześcioma rolkami filmu przejęli ochroniarze z bronią nabitą ostrą amunicją. Przetransportowano je wprost do siedziby Forum Film, gdzie do środowego pokazu czekają pod kluczem.

Projekcja filmu "Auta" uświetni ceremonię dekoracji Orderem Uśmiechu tegorocznego laureata Ryszarda Krauze, prezesa Prokom Soft-ware. To unikalne na świecie odznaczenie nadawane jest dorosłym przez dzieci za okazywane im serce, przyjaźń i cierpliwość - przypomina "Życie Warszawy".

d1oad5d

Podziel się opinią

Share
d1oad5d
d1oad5d