Trwa ładowanie...
ycipk-2gacyl
ycipk-2gacyl

Battleship: Bitwa o Ziemię - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

"Battleship: Bitwa o Ziemię" (ang. Battleship) to amerykański film science fiction z 2012 roku. Obraz wyreżyserował Peter Berg, a scenariusz napisali Jon Hoeber i Erich Hoeber. Muzyke skomponował Steve Jablonsky. Produkcja zajęli się Peter Berg, Brian Goldner i Duncan Henderson.

Inspiracji do filmu dostarczy wojenna gra planszowa stworzona przez firmę Hasbro. Opracowana w roku 1967 przez Miltona Bradleya, popularna gra znana jest w Polsce jako "Statki". Zadaniem graczy jest zidentyfikowane położenia okrętów wojennych przeciwnika, umieszczonych na planszach w formie siatki. Odgadnięcie współrzędnych całego statku równoznaczne jest z jego zatopieniem.

Z budżetem przekraczającym 200 milionów dolarów to skrzyżowanie filmu wojennego i science fiction opowiada historię międzynarodowej floty, która zostaje wplątana w potężnych rozmiarów bitwę z kosmitami. Przybyli oni na Ziemię z misją odkrycia i zagospodarowania źródła energii pod jednym z oceanów pokrywających naszą planetę, jednak krótko po lądowaniu ich zamiary zostały zdemaskowane przez oddziały marynarki morskiej. Konfrontacja okazała się być nieunikniona.

Liam Neeson wcielił się w postać Shane'a, admirała floty. Aktor pojawił się na planie u boku Taylora Kitscha, Alexandra Skarsgarda, Brooklyn Decker, piosenkarki Rihanny oraz Hamisha Linklatera. Początkowo premiera obrazu była zaplanowana na rok 2011, lecz przesunięto ją na rok kolejny.

ycipk-2gacyl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

ycipk-2gacyl
ycipk-2gacyl