Trwa ładowanie...
d3nau5j

Battleship: Bitwa o Ziemię

Najnowsze informacje
3.0
(35 głosów)
Oceń:
d3nau5j

"Battleship: Bitwa o Ziemię" (ang. Battleship) to amerykański film science fiction z 2012 roku. Obraz wyreżyserował Peter Berg, a scenariusz napisali Jon Hoeber i Erich Hoeber. Muzyke skomponował Steve Jablonsky. Produkcja zajęli się Peter Berg, Brian Goldner i Duncan Henderson.

Inspiracji do filmu dostarczy wojenna gra planszowa stworzona przez firmę Hasbro. Opracowana w roku 1967 przez Miltona Bradleya, popularna gra znana jest w Polsce jako "Statki". Zadaniem graczy jest zidentyfikowane położenia okrętów wojennych przeciwnika, umieszczonych na planszach w formie siatki. Odgadnięcie współrzędnych całego statku równoznaczne jest z jego zatopieniem.

Z budżetem przekraczającym 200 milionów dolarów to skrzyżowanie filmu wojennego i science fiction opowiada historię międzynarodowej floty, która zostaje wplątana w potężnych rozmiarów bitwę z kosmitami. Przybyli oni na Ziemię z misją odkrycia i zagospodarowania źródła energii pod jednym z oceanów pokrywających naszą planetę, jednak krótko po lądowaniu ich zamiary zostały zdemaskowane przez oddziały marynarki morskiej. Konfrontacja okazała się być nieunikniona.

Liam Neeson wcielił się w postać Shane'a, admirała floty. Aktor pojawił się na planie u boku Taylora Kitscha, Alexandra Skarsgarda, Brooklyn Decker, piosenkarki Rihanny oraz Hamisha Linklatera. Początkowo premiera obrazu była zaplanowana na rok 2011, lecz przesunięto ją na rok kolejny.

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nau5j
d3nau5j
d3nau5j