Trwa ładowanie...
dy5yvan

Bitwa o Ziemię

Najnowsze informacje
3.1
(28 głosów)
Oceń:
1
dy5yvan

Jest rok 3000. Ludzie nie są już rasą panującą na Ziemi, wiele lat wcześniej naszą planetę podbili bowiem bezwzględni przedstawiciele obcej cywilizacji, Psyklopi. Ci, którym udało się przetrwać, dzielą się na dwie grupy - niewolników zdanych na łaskę najeźdźców i zbiegów, którzy żyją w prymitywnych plemionach. Pamięć o inwazji została zatarta, jej miejsce zajęły przekazywane z pokolenia na pokolenie przesądy o monstrualnych przybyszach, w których ludzie widzą wcielenie mściwych bogów.

Jonnie Goodboy Tyler ukrywa się w górach wraz z garstką innych, którzy cudem uniknęli niewoli lub śmierci z rąk najeźdźców. Pewnego dnia wyrusza w poszukiwaniu nowego schronienia i wpada w ręce Psyklopów, którzy zmuszają go do niewolniczej pracy. Wkrótce Jonnie zwraca na siebie uwagę szefa służby bezpieczeństwa, Terla (John Travolta), który podziwia jego inteligencję i wytrwałość. Terl planuje wykraść złoto z kopalni, którą wskazał mu jeden z jego adiutantów. Tuż obok kopalni znajduje się jednak złoże uranu, którego promieniowanie jest zabójcze dla najeźdźców.

Terl potrzebuje więc człowieka, który pokieruje wydobyciem złota. Jego wybór pada na Jonnie'ego, którego uczy języka Psyklopów i obsługi maszyn. Chłopak okazuje się pojętnym uczniem i korzystając z nowo zdobytej wiedzy opracowuje plan wysadzenia kopuły chroniącej kwaterę obcych przed zgubnym wpływem ziemskiej atmosfery.

Psyklopi szykują się do ataku na Ziemię, a Jonnie staje do pojedynku z Terlem. Dochodzi do decydującej bitwy przedstawicieli wrogich cywilizacji. Jedną z planet czeka zagłada - Ziemię czy Psyklo?

Bitwa o Ziemię
Tytuł oryginalny

Battlefield Earth: A Saga of the Year 3000

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2000

Data światowej premiery

29.09.2000

Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dy5yvan
dy5yvan
dy5yvan