Trwa ładowanie...

Box Office: Zgorzkniały Jim Carrey uwielbiany w USA

Box Office: Zgorzkniały Jim Carrey uwielbiany w USAŹródło: Image
d2fzjf2
d2fzjf2

Film "Opowieść wigilijna" został nowym liderem amerykańskiego box office.

Obraz Roberta Zemeckisa stanowi nową wersję opowiadania Karola Dickensa. W zrealizowanym w technologii 3D filmie Jim Carrey wcielił się w postać zgorzkniałego Ebenezera Scrooge'a, odmienionego w noc Bożego Narodzenia przez trzy nawiedzające go duchy. W filmie wystąpili również Gary Oldman, Colin Firth, Bob Hoskins oraz Robin Wright Penn. Debiutujący w zestawieniu projekt zarobił przez weekend 31 milionów dolarów.

Kolejną nowością tego tygodnia jest komedia "Człowiek, który gapił się na kozy". Film opowiada historię amerykańskiej jednostki wojskowej zwanej New Earth Army, powołanej do życia w latach 70. Żołnierze batalionu mieli odwoływać się w "walce" do ideologii New Age. Zamiast broni palnej członkowie jednostki uzbrojeni byli w pozytywne wibracje, a ich zadaniem było wpływanie na serca i umysły wroga. W filmie Granta Heslova zagrali m.in. George Clooney, Ewan McGregor, Kevin Spacey i Jeff Bridges. Komedia uplasowała się na trzeciej pozycji box office z sumą 13 milionów dolarów.

d2fzjf2

**

Miejsce czwarte przypadło w udziale następnemu debiutantowi, thrillerowi "Czwarty stopień". Tytuł filmu odnosi się do stworzonej latach 70. klasyfikacji czterech rodzajów kontaktu z istotami pozaziemskimi. Rodzaj pierwszy dotyczyć miał dostrzeżenia niezydentyfikowanego obiektu latającego na niebie, rodzaj drugi znalezienia dowodu na istnienie UFO, rodzaj trzeci kontaktu z kosmitą, zaś rodzaj czwarty porwania przez obcych."The Fourth Kind" przedstawia losy Abbey Tyler, doktor psychologii, która udaje się do miasteczka na Alasce. Próbując rozwikłać zagadkę tajemniczych zaginięć mieszkańców, bohaterka trafia na ślady działalności pozaziemskich istot. W roli głównej możemy podziwiać Millę Jovovich. Film zarobił przez weekend 12,5 miliona dolarów.

Ostatnią nowością tego tygodnia jest thriller *"The Box""The Box"*. Film opowiada o parze małżonków, która pewnego dnia znajduje pod drzwiami tajemnicze pudełko. Wkrótce bohaterowie przekonują się, że jeśli nacisną znajdujący się w pudełku przycisk, staną się bogaci, ale wtedy nieznany im człowiek straci życie. W obrazie wystąpili m.in. Cameron Diaz, James Marsden i Frank Langella. Thriller uplasował się na szóstej pozycji notowania z sumą niemal 8 milionów dolarów na koncie.

d2fzjf2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fzjf2