Trwa ładowanie...
d2pf6ol

Cake (2014)

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
d2pf6ol
Film "Cake" to dramat z Jennifer Aniston w roli głównej. Opowiada o kobiecie, na której ciążą traumy z przeszłości. Samobójstwo jednej z pacjentek z grupy wsparcia sprawia, że Claire interesuje się jej przypadkiem.
2
Share
"Cake" to świetny dramat z Jennifer Aniston w roli głównej Youtube.com - stopklatki

Cake – zarys fabuły

Główną bohaterką filmu "Cake" jest Claire Bennett, kobieta, którą w niedalekiej przeszłości dotknęła tragedia. Od tamtej pory cierpi na chroniczny ból, który stara się wyleczyć na zajęciach w grupie wsparcia. Na terapię chodzi również Nina, która wkrótce popełnia samobójstwo. Jej przypadek zaciekawia Claire.

Kobieta postanawia dowiedzieć się jak najwięcej o Ninie, jej chorobie i przyczynach popełnienia samobójstwie. W tym czasie nawiązuje bliską relację z mężem koleżanki, Royem.

Cake – ciekawostki

  • Rola w filmie "Cake" przyniosła Jennifer Aniston nominację do Złotego Globu w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa w dramacie. Ku zdziwieniu fanów i krytyków nie otrzymała jednak spodziewanej nominacji do Oscara.
  • W filmie Jennifer Aniston nie ma makijażu, pomijając scenę, gdy Roy przychodzi do Claire na kolację. Poza tym twarz aktorki jest ucharakteryzowana sztucznymi bliznami.
  • Podczas jednego z wywiadów Jennifer Aniston wyznała, że nie była pierwszą aktorką, którą wzięto pod uwagę w obsadzaniu roli Claire. Nie sprecyzowała jednak, komu zaproponowano angaż w pierwszej kolejności.
  • Inspiracją dla Jennifer Aniston podczas budowania postaci Claire była koleżanka aktorki, pracująca jako kaskader Stacy Courtney, która uległa wypadkowi. W jego wyniku zaczęła cierpieć na chroniczny ból. Udało jej się ostatecznie podnieść i zwalczyć chorobę. Współpracowała nawet przy produkcji filmu "Cake".

Zobacz inne najlepsze filmy z Jennifer Aniston.

d2pf6ol
Cake (2014)
Tytuł oryginalny

Cake

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Rok produkcji

2014

Data światowej premiery

18.09.2014

Czas trwania

102 min.

Reżyser
Obsada

Podziel się opinią

2
Share
d2pf6ol
d2pf6ol
d2pf6ol
d2pf6ol