Trwa ładowanie...
dps7l84

Cake (2014)

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
Film "Cake" to dramat z Jennifer Aniston w roli głównej. Opowiada o kobiecie, na której ciążą traumy z przeszłości. Samobójstwo jednej z pacjentek z grupy wsparcia sprawia, że Claire interesuje się jej przypadkiem.
dps7l84
2
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: Warner Bros Pictures

Cake – zarys fabuły

Główną bohaterką filmu "Cake" jest Claire Bennett, kobieta, którą w niedalekiej przeszłości dotknęła tragedia. Od tamtej pory cierpi na chroniczny ból, który stara się wyleczyć na zajęciach w grupie wsparcia. Na terapię chodzi również Nina, która wkrótce popełnia samobójstwo. Jej przypadek zaciekawia Claire.

Kobieta postanawia dowiedzieć się jak najwięcej o Ninie, jej chorobie i przyczynach popełnienia samobójstwie. W tym czasie nawiązuje bliską relację z mężem koleżanki, Royem.

Cake – ciekawostki

  • Rola w filmie "Cake" przyniosła Jennifer Aniston nominację do Złotego Globu w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa w dramacie. Ku zdziwieniu fanów i krytyków nie otrzymała jednak spodziewanej nominacji do Oscara.
  • W filmie Jennifer Aniston nie ma makijażu, pomijając scenę, gdy Roy przychodzi do Claire na kolację. Poza tym twarz aktorki jest ucharakteryzowana sztucznymi bliznami.
  • Podczas jednego z wywiadów Jennifer Aniston wyznała, że nie była pierwszą aktorką, którą wzięto pod uwagę w obsadzaniu roli Claire. Nie sprecyzowała jednak, komu zaproponowano angaż w pierwszej kolejności.
  • Inspiracją dla Jennifer Aniston podczas budowania postaci Claire była koleżanka aktorki, pracująca jako kaskader Stacy Courtney, która uległa wypadkowi. W jego wyniku zaczęła cierpieć na chroniczny ból. Udało jej się ostatecznie podnieść i zwalczyć chorobę. Współpracowała nawet przy produkcji filmu "Cake".
Cake (2014)
Tytuł oryginalny

Cake

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Rok produkcji

2014

Data światowej premiery

18.09.2014

Czas trwania

102 min.

Reżyser
Obsada

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dps7l84
dps7l84
dps7l84