Trwa ładowanie...
doj4d3z
Aktualności

''Can't buy me love'': Amanda Peterson nie żyje

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Can't buy me love'': Amanda Peterson nie żyje
(Buena Vista Pictures/Courtesy Everett Collection/Eastnews)
doj4d3z

Popularna w latach 80. aktorka zmarła w wieku 43 lat. Przyczyna śmierci jest nieznana.

Amanda Peterson, która 8. lipca obchodziłaby swoje 44. urodziny, została znaleziona martwa w swoim domu w Greeley, w stanie Colorado. Przyczyna śmierci emerytowanej aktorki nie została podana do wiadomości publicznej, jednak jej ojciec ujawnił w rozmowie z TMZ, że córka miała problemy zdrowotne. Jednym z nich był bezdech senny, który najprawdopodobniej przyczynił się do śmierci aktorki.

"Can't buy me love" z 1987 roku to najbardziej znana komedia, w której mogliśmy oglądać Amandę Peterson. 16-letnia dziewczyna wystąpiła tam u boku Patricka Dempseya, wcielając się w postać cheerleaderki Cindy Mancini.

Touchstone Pictures

doj4d3z

Jej kariera aktorska rozpoczęła się w 1982 roku od występu w komediowym musicalu "Annie". W latach 80. zagrała w kilkunastu filmach i serialach, m.in. w "Doogie Howser, lekarz medycyny". Ostatni raz mogliśmy ją zobaczyć na dużym ekranie w 1994 roku w filmie "WindRunner".

Amanda Peterson była dwukrotnie zamężna. Z drugim mężem, Davidem Hartleyem, miała dwójkę dzieci. Po zakończeniu kariery aktorskiej w 1994 roku Peterson wróciła do swojego rodzinnego miasta w Colorado, gdzie zmarła w zeszłą niedzielę, 5. lipca.

fot. Buena Vista Pictures/Courtesy Everett Collection/Eastnews

doj4d3z

Podziel się opinią

Share
doj4d3z
doj4d3z