Trwa ładowanie...
25-07-2000 02:00

Chopin w kadrze

Chopin w kadrze
d1pjb0k
d1pjb0k

Dzisiaj, 25 lipca, przed godz.10.00 byliśmy świadkami pierwszego klapsa na planie filmu "Pragnienie miłości" w reżyserii Jerzego Antczaka. W uroczym pałacu położonym w Otwocku Wielkim kręcono sceny końcowe filmu, czyli śmierci Fryderyka Chopina. Przed ekipą jeszcze ponad siedemdziesiąt dni zdjęciowych w Polsce, na Majorce i w Paryżu.
powiększ
Zdjęcia skończą się 5 listopada.

Sukces filmu - mówi Jadwiga Barańska, grająca matkę Chopina i współautorka scenariusza - opiera się na wielu rzeczach: dużo pieniędzy, dobra obsada, zdolny reżyser, no i ciekawy scenariusz. Pieniądze mamy i mam nadzieję, że spełniamy też te inne warunki. Film opowiadał będzie o tym, jak strasznie trudno przejść przez ziemski obszar. Każdy z nas pragnie zaakceptowania albo przez matkę albo przez partnera. Pragnie miłości. Ciągle dąży do tego, co nieosiągalne i piękne. Film nie będzie tylko o muzyce, bo kto by to dzisiaj wytrzymał. Kto by wytrzymał film, który byłby tylko suchym życiorysem Chopina. W tym obrazie muzyka będzie tylko dodatkiem. Spodziewamy się widzów na całym świecie, bo Chopin jest wszędzie znany. Wierzymy, że to będzie dobry film.

[

]( i/fotoplot/pragnienie2big.jpgtarget=new )

d1pjb0k

Jerzy Antczak, reżyser -Minęły czasy, kiedy pieniądze na filmy spływały bez żadnych problemów. Dzisiaj na te pieniądze trzeba ciężko zapracować. Różne instytucje sprawiły, że mogę realizować ten film. Budżet filmu wynosi prawie 4 miliony złotych. O czym chcę zrobić film? Nie można robić filmu o Chopinie bez pokazania rodowodu bohatera, czyli Polski. Chciałbym się skupić na ośmiu latach życia artysty - czyli związku z George Sand. Chcę zrobić film o tajemnicy Chopina, film, który rozwikła tę tajemnicę. List, sławny kompozytor powiedział o nim, że przesunął się przez ten świat, jakby go nie było. Gdyby nie jego muzyka, jego genialne utwory nic byśmy o nim nie wiedzieli. Chciałbym spróbować dotrzeć do duszy Chopina. Czy mi się uda? Zobaczymy. Pochodzę z wojskowej rodziny i ojciec mnie nauczył, że nie wolno się bać. Zawsze wierzę, że mi się uda. Ten film będzie dla ludzi wrażliwych, którzy rozumieją, że człowiek nie może żyć bez pragnienia miłości. Wierzę, że istnieje sfera, która się nazywa pragnienie miłości.
W filmie będę się bardzo często odwoływał się do polskich spraw. Zresztą we wszystkim, co robię Polska jest dla mnie najważniejsza.

Piotr Adamczyk - odtwórca roli Fryderyka Chopina Chciałbym, żeby mi się udało tą rolą oddać skomplikowaną osobowość Chopina. On był człowiekiem słabym fizycznie, natomiast dość silnym psychicznie. Z jednej strony był histeryczny, dziecinny, a z drugiej stanowczy. To bardzo wielowarstwowa postać. Cały czas biorę lekcję gry na fortepianie, bardzo dużo czytam na temat Chopina. Pracuję też nad rolą w języku angielskim, ponieważ film powstanie również w wersji angielskiej

Danuta Stenka - odtwórczyni roli George Sand Przed kilkoma laty wcieliła już się w tę postać. Wystąpiła w spektaklu teatru telewizji opowiadającym o Chopinie. Ta rola stanowi dla mnie wielkie wyzwanie. Stworzę z pewnością inną Geore Sand, ponieważ minęło kilka lat i ja sama się zmieniłam. Nie umiałabym powtórzyć tej roli. Sand była niezwykle ciekawym człowiekiem. Scenariusz jest pięknie napisany. Traktuje te wszystkie postacie od strony głęboko ludzkiej. Tytuł filmu mówi bardzo wiele.

Muzyka Słynny Marsz, który Chopin będąc dzieckiem napisał dla Konstantego zaginął. Jerzy Maksymiuk zrekonstruował go z jednego z Polonezów. Maksymiuk jest profesjonalistą i genialnym twórcą, a przy tym w tym wypadku oddał ducha Chopina. Janusz Olejniczak, wspaniały pianista zagra wszystkie partie solowe. Wykorzystane zostaną również nagrania zagraniczne. (mł)

d1pjb0k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pjb0k

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj