Trwa ładowanie...
13-11-2009 13:04

Co zobaczymy w półfinale "Jak oni śpiewają"?

Co zobaczymy w półfinale "Jak oni śpiewają"?Źródło: AKPA
d15hfdg
d15hfdg

To będzie chyba najbardziej różnorodny muzycznie półfinał jak Oni śpiewają w historii. Usłyszymy i ballady rockowe i arie operowe i polskie popularne piosenki. Półfinałowa rywalizacja zapowiada się ekscytująco. Póki co niemal pewni udziału w finale są tylko Artur Chamski i Krzysztof Respondek.

O finał paradoksalnie powalczą piękne kobiety – zwyciężczynie swoich edycji Agnieszka Włodarczyk i Joanna Liszowska. To co jeszcze przed startem tej edycji wydawało się niemożliwe właśnie staje się faktem. Jak widać w oczach i uszach widzów to wcale nie wielkie divy tego show są faworytkami. I Joanna i Agnieszka były już raz wspólnie nominowane. Wtedy z opresji wybawiło je nagłe odejście z programu Laury Samojłowicz, tym razem na nic takiego się nie zanosi.

Sobotni odcinek rozpocznie się od mocnego uderzenia - wspólnie wykonanej piosenki „We are the Word”. Potem posłuchamy i zobaczy w akcji uczestników, którzy zaśpiewają nam polskie piosenki o pozytywnym przekazie. Pojawi się przebój Stanisława Sojki „Tolerancja” (Artur Chamski) czy Anny Jantar – „Radość najpiękniejszych dni” (Joanna Liszowska).

Takie piosenki często przywracają nam radość życia – mówi Agnieszka Włodarczyk - choć nie brak im też dziecięcej naiwności. Ale to dobrze że są.

Kto dobrze poradzi sobie z arcytrudnym repertuarem operowym, a kto polegnie? Na to pytanie da odpowiedź druga część programu. Niecodzienne duety stworzą:
- Artur Chamski i Aleksandra Chocimska - Nessum Dorma
- Joanna Liszowska i Marek Torzewski – Libiamo z Traviaty
- Krzysztof Respondek i Alicja Węgorzewska - La donna mobile Rigoletto SEGUIDILLA z Carmen oraz
- Agnieszka Włodarczyk & Justyna Reczeniedi w utworze HABANERA z Carmen

d15hfdg

Zdradźmy, że aby dać uczestnikom więcej czasu na przygotowanie tych bardzo trudnych partii, ćwiczyli je od dwóch tygodni, a termin realizacji programu z solistami operowymi był już przekładany. Liczymy więc na porażający efekt.

Dużo łatwiej powinno być w trzeciej piosence sobotniego wieczoru. Będzie nią ballada rockowa. W tym momencie programu powinniśmy być już po rozwikłaniu zagadki i dowiemy się kto odpadł. Usłyszymy więc tylko trzy ballady. Artur Chamski zaśpiewa „Zawsze tam gdzie ty” Lady Pank, Krzysztof Respondek inny polski balladowy hit „Niepokonanych” Perfectu, a panie….tu już w zależności od decyzji widzów albo Always – zaśpiewa Agnieszka Włodarczyk, albo Still loving you Joanna Liszowska.

Miła niespodzianka czeka Edytę Górniak. Jurorka programu będzie obchodziła swoje urodziny.

Co będzie potem? Jak pokazała praktyka poprzednich edycji producenci lubią zaskakiwać widzów. Ale czym mogą nas jeszcze zaskoczyć? Nominować wszystkie trzy pozostałe w programie gwiazdy lub nominować dwójkę uczestników, lub nie nominować nikogo. I tak to widzowie zdecydują w jakiej kolejności gwiazdy będą odpadać 21 listopada w finale, no a przede wszystkim kto zdobędzie laur najlepszego z najlepszych. Bo chyba, jak Oni śpiewają już wiemy.

jak Oni śpiewają - półfinał - sobota, godzina 20.00

d15hfdg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15hfdg