Trwa ładowanie...
d28kspp
Aktualności

''Córki dancingu'': Ballady i Romanse śpiewają dla córek dansingu

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Córki dancingu'': Ballady i Romanse śpiewają dla córek dansingu
d28kspp

Grupa Ballady i Romanse opublikowała teledysk do piosenki "Przyszłam do miasta" z filmu "Córki dancingu".

Autorką klipu jest Dominika Podczaska. Za realizację odpowiada Warsaw Production Team. Wideo zawierające fragmenty obrazu "Córki dancingu" można obejrzeć poniżej:

Film "Córki dancingu" Agnieszki Smoczyńskiej to bardzo niestandardowa opowieść łącząca elementy musicalu, horroru i romansu. Głównymi bohaterkami są dwie syreny - Złota i Srebrna, które lądują w środku tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i cekinów świata warszawskich dancingów lat 80. Dołączają do muzyków zespołu Figi i Daktyle, i z dnia na dzień stając się sensacją nocnego życia stolicy. W rolach głównych występują Michalina Olszańska i Marta Mazurek. Wspierają je gwiazdy polskiego kina w nowych, zaskakujących wcieleniach - Kinga Preis jako królowa sceny disco, Magdalena Cielecka w roli Boskiego Futra, striptizerki rozgrzewającej do czerwoności bywalców PRL-owskich dancingów i Jakub Gierszał jako wirtuoz basowego brzmienia. W tle pulsuje rytmiczna muzyka zespołu Ballady i Romanse oraz najpopularniejsze szlagiery lat 70. i 80. - od "Byłaś serca biciem" Andrzeja Zauchy i "Bananowego songu" grupy Vox po nieśmiertelne "I Feel Love" Donny Summer w brawurowym wykonaniu samej Kingi Preis.

d28kspp

Do polskich kin film ma dotrzeć 25 grudnia. Obraz będzie wcześniej pokazywany na festiwalu Sundance.

Utwór "Przyszłam do miasta" zespołu Ballady i Romanse pochodzi z płyty "Córki dancingu", której premiera płyty planowana jest na pierwszy kwartał 2016 roku.

Ballady i Romanse to zespół założony w 2007 roku przez Zuzannę Wrońską, do której dołączyła jej siostra Barbara. Zuzanna pisze teksty, produkcją zajmuje się Barbara, a muzykę tworzą obie. Do tej pory wydały dwie płyty - "Ballady i Romanse" w 2007 i "Zapomnij" w 2011 roku.

d28kspp

Podziel się opinią

Share

d28kspp

d28kspp