Trwa ładowanie...
d1nn28v
Aktualności

"Córki Dancingu": Znakomitości polskiego kina na uroczystej premierze filmu

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Córki Dancingu": Znakomitości polskiego kina na uroczystej premierze filmu
(East news)
d1nn28v

16 grudnia w Warszawie odbyła się uroczysta premiera „Córek Dancingu” – musicalu, w którym odżywają największe hity parkietów lat 70. i 80. Film Agnieszki Smoczyńskiej, uważany za najlepszy debiut tego roku, wchodzi do kin 25 grudnia.

Na czerwonym dywanie, obok reżyser – Agnieszki Smoczyńskiej, pojawili się aktorzy: Kinga Preis, Magdalena Cielecka, Michalina Olszańska, Marta Mazurek, Andrzej Konopka, Jakub Gierszał, Roma Gąsiorowska-Żurawska i Marcin Kowalczyk oraz autorki muzyki – Barbara i Zuzanna Wrońskie z zespołu Ballady i Romanse.

Najlepszy Debiut Reżyserski 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni oglądali m.in.: Feliks Falk, Filip Bajon, Julia Kijowska, Marek Koterski, Małgorzata Bogdańska i Michał Koterski, Katarzyna Sawczuk, Antoni Królikowski, Katarzyna Adamik, Łukasz Palkowski, Katarzyna Rosłaniec, Bartek Konopka, Magdalena Waligórska i Agnieszka Holland, będąca opiekunem artystycznym projektu.

W styczniu, musical, o którym Wirtualna Polska napisała, że miałby szanse znaleźć się w złotej dziesiątce filmów Quentina Tarantino, będzie rywalizował o laury Sundance – największego corocznego festiwalu filmów niezależnych w USA, gdzie w elitarnej selekcji zmierzy się z najlepszymi produkcjami z całego świata.

W filmie Agnieszki Smoczyńskiej dwie nastolatki – Złota i Srebrna – lądują w środku tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i cekinów świata warszawskich dancingów lat 80. Dołączają do muzyków zespołu Figi i Daktyle i z dnia na dzień stają się sensacją nocnego życia stolicy. W rolach głównych w „Córkach Dancingu” widzowie zobaczą niezwykle uzdolnione aktorki młodego pokolenia: Michalinę Olszańską i Martę Mazurek. Wspierają je gwiazdy polskiego kina w nowych, zaskakujących wcieleniach – Kinga Preis jako królowa sceny disco, Magdalena Cielecka w roli striptizerki o pseudonimie Boskie Futro, rozgrzewającej do czerwoności bywalców PRL-owskich dancingów i Jakub Gierszał jako wirtuoz basowego brzmienia. W tle pulsuje rytmiczna muzyka zespołu Ballady i Romanse oraz najpopularniejsze szlagiery lat 70. i 80. – od „Byłaś serca biciem” Andrzeja Zauchy i „Bananowego songu” grupy Vox po nieśmiertelne „I Feel Love” Donny Summer w brawurowym wykonaniu samej Kingi Preis. „Córki Dancingu” wejdą na ekrany 25
grudnia.

d1nn28v

Podziel się opinią

Share

d1nn28v

d1nn28v