Trwa ładowanie...
d3c3c2e
08-09-2011 13:33

Cuda starożytności Matthew Reilly'ego na małym ekranie

d3c3c2e
d3c3c2e

Literacki cykl Matthew Reilly'ego o przygodach Jacka Westa Jr. doczeka się serialowej adaptacji.

Stacja ABC zrealizuje wysokobudżetowy serial oparty na dwóch książkach z serii - "Siedem cudów starożytności" oraz "Sześć świętych kamieni". Projekt utrzymany będzie w klimacie "Indiany Jonesa". Michael Seitzman ("Daleka północ") napisze scenariusz pilota, a także zajmie się produkcją cyklu wraz z Markiem Gordonem.

"Siedem cudów starożytności" to powieść o poszukiwaniach potężnego artefaktu, którego części ukryte są w siedmiu cudach starożytnego świata. Artefakt ten to złota kopuła, która cztery i pół tysiąca lat temu wieńczyła szczyt Wielkiej Piramidy w Gizie. Człowiek, który wejdzie w jej posiadanie, zdobędzie absolutną władzę nad światem. Przed 20 marca 2006 roku słońce ma ustawić się w pozycji, które umożliwi wykorzystanie mocy kamienia. Do wyścigu staje wiele organizacji z Europy, Ameryki i Azji, politycy, terroryści i duchowni Watykanu. Jednej z ekip przewodzi łowca przygód, Jack West Jr.

"Sześć świętych kamieni" to kontynuacja "Siedmiu cudów starożytności", w której celem poszukiwań są - jak wskazuje tytuł - święte kamienie. Artefakty mają uchronić Ziemię przed całkowitą zagładą.

Pierwszy sezon serialu obejmie wydarzenia przedstawione w obu książkach.

d3c3c2e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c3c2e