Trwa ładowanie...
d3zh7q3

Cyril Raffaelli

Najnowsze informacje
3.9
(11 głosów)
Oceń:
d3zh7q3

Cyril rozpoczyna w wieku 14 lat naukę w szkole Annie Fratellini i tym samym wchodzi w świat cyrku. Zamiłowanie do akrobacji wprowadza go w świat kasakaderów; jednocześnie pobiera lekcje gry aktorskiej. W 1991 występuje w musicalu Les précieuses ridicules. Zajmuje się również dublowaniem Larenta Baffie oraz Les Inconnus w ich programach telewizyjnych.

Luc Plamondon i Lewis Furey zatrudniają go do pracy przy nowej wersji muzycznego programu telewizyjnego Starmania. Niezmiennie zafascynowany sztukami walki Cyril Raffaeli zdobywa tytuł mistrza Francji w boksie chińskim w 1998 roku.

Po ostatnim występie w mistrzostwach w 1999 roku na Węgrzech postanawia poświęcić się karierze filmowej. Pracuje jako kaskader m. in. przy filmach: Goście, goście, Ronin, Żelazna maska, Joanna D'Arc, Doberman, Braterstwo wilków, The Transporter i Michel Vaillant.

Debiutuje aktorsko w Taxi 2, gdzie występuje w roli ninji w słynnej scenie, w której posługuje się nunchaku. Jest również choreografem wszystkich scen walk. W Purpurowych rzekach 2 wciela się w rolę księdza zabójcy, w Pocałunku smoka dubluje Tchéky Karyo i walczy z Jetem Li.

W końcu Luc Besson decyduje się powierzyć mu pierwszą rolę: Cyril zajmie się wszytkimi układami choreograficznymi u boku swojego kolegi Davida Belle.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zh7q3
d3zh7q3
d3zh7q3