Trwa ładowanie...
Megafon.pl
gillian anderson
Jakub Zagalski

Dana Scully odchodzi na emeryturę. Gillian Anderson żegna się z kultową rolą

49-letnia aktorka zapowiedziała, że nadchodzący sezon "Z archiwum X" będzie ostatnim z jej udziałem.

Share
Dana Scully odchodzi na emeryturę. Gillian Anderson żegna się z kultową rolą
Źródło: East News, fot: Invision,Album Online
d4gxxtf

W rozmowie z TV Insider, Anderson, która w kultowym cyklu o zjawiskach paranormalnych wciela się w agentkę Scully, wyjawiła, że kończy swoją przygodę z produkcją. - Od początku zaznaczałam, że to dla mnie koniec - powiedziała Gillian Anderson. - Zaskoczyła mnie reakcja ludzi zaszokowanych moją decyzją, bo o ile mi wiadomo, w planach był tylko jeden sezon.

Premierę nowych odcinków wyznaczono na 3 stycznia. Będzie to druga odsłona produkcji po powrocie w 2016 r. Do swych ról - agentów Foksa Muldera i Dany Scully - wracają David Duchovny i Gillian Anderson.

Gillian Anderson East News
Gillian Anderson Źródło: East News, fot: Invision,Album Online

Ponadto na ekranie pojawiają się Mitch Pileggi jako Walter Skinner, William B. Davis jako Palacz oraz Karin Konoval jako pani Peackok. Do obsady dołączyła Barbara Hershey, która zagra nową postać, Erikę Price, reprezentującą pewną tajemniczą organizację.

Wiele wskazuje na to, że 11. sezon będzie definitywnym pożegnaniem z serią "Z archium X".

d4gxxtf

Gillian Anderson zadebiutowała jako Dana Scully w 1993 r. Miała wtedy 25 lat. Za udział w serialu otrzymała nagrodę Emmy i Złoty Glob (do obu nagród była nominowana po cztery razy). Ostatnio mogliśmy ją oglądać w filmie "Dom zbrodni" i serialu "Amerykańscy bogowie" na motywach powieści Neila Gaimana. W 2018 r. Anderson powróci na duży ekran w dramacie "Andorra".

Obejrzyj: Julia Kamińska szuka miłości w komedii romantycznej "Narzeczony na niby"

d4gxxtf

Podziel się opinią

Share
d4gxxtf
d4gxxtf