Trwa ładowanie...
04-09-2016 15:04

Dawid Ogrodnik brzmi jak Tomek Beksiński

Twórcy obrazu "Ostatnia rodzina" o rodzinie Beksińskich zaprezentowali ostateczny zwiastun.

Dawid Ogrodnik brzmi jak Tomek BeksińskiŹródło: Materiały prasowe
d3h4wm3
d3h4wm3

Twórcy obrazu "Ostatnia rodzina" o rodzinie Beksińskich zaprezentowali ostateczny zwiastun.

Dzieło w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego opowiada historię malarza Zdzisława Beksińskiego i jego syna, Tomasza - popularnego radiowca, dziennikarza, tłumacza. Do kin trafi 7 października 2016.

Pod trailerem opublikowanym na Facebooku produkcji pojawiły się zapytania, czy pojawiające w filmie fragmenty audycji Tomka Beksińskiego są autentyczne, z oryginalnym głosem dziennikarza. Okazuje się, że nie. - Zapewniamy, że nie: to głos Dawida Ogrodnika - zareagowali szybko twórcy. Jak brzmi aktor wcielający się w Tomka Beksińskiego można przekonać się, oglądając pod tym adresem zwiastun z muzyką Yazoo czy Moody Blues w tle.

d3h4wm3

Akcja zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka - Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka, Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem.

Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie.

W legendarne postaci - genialnego malarza Zdzisława i jego syna Tomasza, kultowego dziennikarza muzycznego i tłumacza, wcielają się odpowiednio Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik. Towarzyszą im Aleksandra Konieczna jako Zofia Beksińska oraz Andrzej Chyra w roli marszanda Piotra Dmochowskiego.

Tomek Beksiński był jednym z najbardziej charyzmatycznych polskich dziennikarzy muzycznych, a także tłumaczem języka angielskiego. Zadebiutował w eterze w 1982 roku w audycji Marka Niedźwieckiego. Znany był z radiowej anteny najpierw Programu I i II Polskiego Radia, a następnie Trójki, pisał m.in. do "Tylko Rocka" i "Machiny". Był naczelnym tłumaczem filmów z Jamesem Bondem i serii "Latający cyrk Monty Phytona". Popełnił samobójstwo 24 grudnia 1999 roku.

d3h4wm3

Zdzisław Beksiński był malarzem, rzeźbiarzem, fotografem, rysownikiem - jednym z najwybitniejszych i najbardziej oryginalnych polskich twórców współczesnych. Jego prace najczęściej miały mroczny, pełen grozy charakter. Nie brakowało w nich elementów abstrakcyjnych i fantastycznych. Artysta został zamordowany w swoim mieszkaniu w Warszawie w nocy z 21 na 22 lutego 2005 roku, na kilka dni przed swymi 76. urodzinami.

d3h4wm3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h4wm3