Trwa ładowanie...
drj7542
drj7542

Double, The

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Zdjęcie

„The Double” to brytyjska komedia z 2012 roku. Richard Ayoade reżyseruje i jest autorem scenariusza. Przy pisaniu pomagał mu Avi Korine. Za produkcję odpowiadają Natascha Wharton, Tessa Ross oraz Andy Stebbing. Muzykę skomponował Andrew Hewitt.

Film jest nową adaptacją poematu Fiodora Dostojewskiego "Sobowtór". W wydanym w 1846 roku utworze rosyjski pisarz zajął się zjawiskiem rozdwojenia świadomości. Dowodził, że powodem takiego stanu są mechanizmy społeczne. Główny bohater Goladkin to typowy "szary człowiek". Poniewierany przez swoich zwierzchników, decyduje się zrobić wszystko, aby wyrwać się z niemocy i zrobić karierę. Bohater dochodzi jednak do obłędu i widzi swojego sobowtóra - Goladkina juniora. Akcja filmu została przeniesiona do współczesnej Ameryki.

W roli głównej wystąpi Jesse Eisenberg. Towarzyszy mu Mia Wasikowska w roli Hannah. W filmie wystąpili również: Wallace Shawn jako Mr. Papadopoulos, Rade Serbedzija - Przerażający starszy mężczyzna, Noah Taylor – Harris, Yasmin Paige - Melanie Papadopoulos, James Fox – Pułkownik, Georgie-May Tearle – Stewardesa.

drj7542

Podziel się opinią

Share
drj7542

drj7542
drj7542
drj7542