Trwa ładowanie...
d2gio44

Dowłatow

Najnowsze informacje
5.0
(2 głosy)
Oceń:
4
1
d2gio44
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"Dowłatow" to dramat biograficzny przedstawiający kilka dni z życia Siergieja Dowłatowa. Za reżyserię filmu odpowiada Aleksey German.

Dowłatow – opis fabuły

Dramat "Dowłatow" rozgrywa się w ciągu 6 dni. W tym czasie poznajemy życie wybitnego pisarza Siergieja Dowłatowa, którego proza i wiersze są odrzucane przez cenzurę. Mężczyzna nie chce wyemigrować z Rosji podobnie jak Josif Brodski. Woli zostać w domu z żoną Eleną i córką Katyą. Pisarz pomimo niechęci ze strony Związku Radzieckiego, nie chce się poddać.

Film biograficzny "Dowłatow" przedstawia nie tylko intrygującą historię znakomitego Siergieja Dowłatowa, ale również próbę stłamszenia jednostki przez machinę polityczną.

Dowłatow – ciekawostki

  • Reżyserem filmu "Dowłatow" jest Aleksey German, który stanął za kamerą takich obrazów jak: "Ostatni pociąg" (2003), "Garpastum" (2005), "Papierowy żołnierz" (2008), "Krótkie spięcie" (2009), "Iz Tokio" (2011) czy "Pod elektrycznymi chmurami" (2015);
  • Film "Dowłatow" otrzymał nagrodę specjalną czytelników "Berliner Morgenpost" oraz Srebrnego Niedźwiedzia za kostiumy na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Obraz brał udział również w konkursie głównym na tym samym festiwalu.
Dowłatow
Tytuł oryginalny

Dovlatov

Gatunek

Dramat, Biograficzny

Kraj produkcji

Rosja, Polska, Serbia

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

17.02.2018

Czas trwania

126 min.

Reżyser
Scenarzysta
Operator
Obsada

Podziel się opinią

4
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gio44
d2gio44
d2gio44