Trwa ładowanie...
d3pzic0
Aktualności

Druga edycja Rzeczpospolitej Kultur

Share
Druga edycja Rzeczpospolitej Kultur
d3pzic0

Pomiędzy 21-22 i 27-30 grudnia 2008 - Kino Rejs przy odnowionym Krakowskim Przedmieściu stanie się miejscem inspirujących spotkań i międzykulturowej wymiany.

Zostaną pokazane fascynujące filmy. Pojawią się wybitni artyści i intelektualiści polscy i europejscy. A wszystko to w ramach "Festiwalu Sztuki Dokumentu" pod hasłem "Rzeczpospolitej Kultur".

Festiwal "Sztuka Dokumentu" przy Trakcie Królewskim to spotkanie z najciekawszymi filmami dokumentalnymi z Europy Środkowo-Wschodniej. To nowe miejsce wymiany myśli w starym centrum stolicy. Pokazy zorganizowane są w cykle tematyczne dotyczące bieżących wydarzeń społecznych i kulturalnych Warszawy, Polski i Europy. Obecni są twórcy i bohaterowie filmów, jest czas na rozmowę. Organizatorami są Międzynarodowe Stowarzyszenie „Przyszłość Mediów”, Arkana Studio i Polski Instytut Sztuki Filmowej.

d3pzic0

Filmy pokażą kulturową różnorodność, z jaką spotykamy się współcześnie w Polsce i w krajach naszych sąsiadów. Różnorodność narodowości, wyznań, a także małych społeczności związanych wspólną pasją, żyjących na pograniczu głównego nurtu kultury. To na takiej różnorodności oparta była potęga dawnej Polski. Dziś jest często niedocenianym bogactwem.

Czym jest dialog międzykulturowy w praktyce? Jak tworzyć tolerancję, na co dzień? Kiedy odmienność jest inspiracją? – to tylko niektóre z wielu pytań, jakie zostaną postawione podczas Festiwalu – zarówno poprzez filmy, jak i w trakcie spotkań z ich twórcami i bohaterami.

W programie: „UkrainaJerzego Hoffmana, „Po-lin” Joli Dylewskiej, filmy Sławomira Grunberga, Waldemara Czechowskiego, Lecha Kowalskiego i wiele innych. Już wkrótce szczegółowy program.

d3pzic0

Podziel się opinią

Share
d3pzic0
d3pzic0