Trwa ładowanie...
d2hc923

Dywizjon 303 – zobacz zwiastun polskiej produkcji na światowym poziomie. Zapowiada się hit

Takiej sytuacji w polskim kinie jeszcze nie było. W sierpniu pojawią się w kinach aż dwa filmy opowiadające o legendarnych pilotach z Dywizjonu 303.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maciej Zakościelny wcielił się w Jana "Donalda" Zumbacha
Maciej Zakościelny wcielił się w Jana "Donalda" Zumbacha (Materiały prasowe)
d2hc923

Dziś w sieci pojawił się długo oczekiwany zwiastun polskiej produkcji inspirowanej słynną książką Arkadego Fiedlera. Efekty specjalne robią niesamowite wrażenie. Czy doczekamy się w końcu polskiego kina historycznego na poziomie "Dunkierki"?

Obejrzyj pierwszy zwiastun "Dywizjonu 303":

W "Dywizjonie 303", który wejdzie do kin 31 sierpnia zobaczymy plejadę polskich aktorów: Piotra Adamczyka, Macieja Zakościelnego, Antoniego Królikowskiego, Jana Wieczorkowskiego, Krzysztofa Kwiatkowskiego, Marcina Kwaśnego, Nikodema Rozbickiego, Annę Prus oraz brytyjskich artystów: Carę Theobold, Andrewa Woodalla czy Johna Kay Steela.

d2hc923

Syn autora książki, Marek Fiedler twierdzi, że "Dywizjon 303" był dziełem życia jego ojca i każdy Polak powinien go zobaczyć. "Gdyby ojciec wiedział, że powstał ten film, niesłychanie by się ucieszył. Jest to temat jest dla wszystkich Polaków równie ważny, bo to jedno z naszych wspaniałych zwycięstw, o których powinniśmy pamiętać" – mówił potomek pisarza.

Twórcy filmu "Dywizjon 303" mają nie tylko wsparcie rodziny pisarza, ale również współpracowali ściśle z historykami, aby oddać wiernie realia tamtych czasów.

Dwa tygodnie wcześniej (17 sierpnia) na ekranach pojawi się brytyjski film "303. Bitwa o Anglię" z Marcinem Dorocińskim w jednej z ról. W Wielkiej Brytanii ma on być wprowadzany równolegle do kin i na VOD przez platformę Rakuten TV.

d2hc923
d2hc923

Podziel się opinią

Share
d2hc923
d2hc923