Trwa ładowanie...
d4gztcf

Dziewczyna z lilią

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d4gztcf

„Dziewczyna z lilią” (fr. L'écume des jours, tytuł międzynarodowy: Mood Indigo) to francuski film dramatyczny z elementami fantasy z 2013 roku w reżyserii Michela Gondry’ego („Zakochany bez pamięci”). Scenariusz napisał Luc Bossi, a muzykę skomponował Étienne Charry. Za produkcję odpowiadają Luc Bossi i Arlette Zylberberg.

„Dziewczyna z lilią” to ekranizacja „Piany dni” – międzynarodowego bestsellera, określanego „najbardziej wzruszającą historią miłosną, jaka kiedykolwiek została napisana” (Raymond Queneau); autorstwa Borisa Viana – francuskiego pisarza słynącego z niezwykłej wyobraźni i nieprzeciętnego poczucia humoru.

Colin - młody i bogaty wynalazca - ma praktycznie wszystko, czego zapragnie, z wyjątkiem miłości. Za sprawą przyjaciół poznaje piękną Chloe. Wzajemna fascynacja od pierwszego wejrzenia szybko przeradza się w miłość na całe życie. Po wymarzonym ślubie udają się w podróż. Po powrocie Chloe zapada na bardzo rzadką chorobę. Colin zrobi wszystko, aby uratować ukochaną.

W filmie „Dziewczyna z lilią” w rolach głównych wystąpili: Romain Duris jako Colin, Audrey Tautou – Chloé, Gad Elmaleh – Chick, Omar Sy – Nicolas, Charlotte Le Bon – Isis, Sacha Bourdo, Natacha Régnier, Philippe Torreton, Alain Chabat – Gouffé.

Dziewczyna z lilią
Tytuł oryginalny

Ecume des jours, L'

Gatunek

fantasy, dramat

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

05.07.2013

Czas trwania

125 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gztcf
d4gztcf
d4gztcf